nedeľa, 16 mája, 2021
11.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Salviniho strana rozdrvila vo voľbách vládnu koalíciu: Dni ústrednej vlády sú zrátané,...

Salviniho strana rozdrvila vo voľbách vládnu koalíciu: Dni ústrednej vlády sú zrátané, reagoval Salvini

Podľa takmer kompletných výsledkov zvíťazila v súboji o post prezidenta autonómneho regiónu kandidátka LN Donatella Teseiová, ktorú podporilo 57,5 percenta voličov.

Salvini v reakcii predpovedal skorý pád vlády

Jej súper Vincenzo Bianconi, kandidát strán tvoriacich súčasnú taliansku vládnu koalíciu, za ňou zaostal o 20 percent. Zaznamenal len 37,5-percentnú podporu.

Voľby v Umbrii predstavovali podľa DPA prvý test voličskej podpory od augustového rozpadu vlády v Ríme, v dôsledku ktorého odišla Salviniho strana do opozície. Šéf LN v predchádzajúcej vláde pôsobil ako vicepremiér a minister vnútra.

Salvini v reakcii na výsledky volieb v Umbrii predpovedal skorý pád súčasnej talianskej vlády premiéra Giuseppeho Conteho. “Dni ústrednej vlády sú zrátané,” vyhlásil pred davom svojich stúpencov oslavujúcich víťazstvo.

Skončilo sa takmer polstoročie tamojšej vlády stredoľavých a ľavicových strán

Premiér Conte ešte pred voľbami v Umbrii hovoril o tom, že ich výsledok nebude mať nijaký vplyv na jeho krehkú koalíciu, ktorú tvoria stredoľavá Demokratická strana (PD) a protisystémové Hnutie piatich hviezd (M5S).

Podľa DPA by však nečakane drvivá porážka v Umbrii mohla otriasť stabilitou Conteho vlády. Hnutie piatich hviezd vo svojej reakcii uviedlo, že sa už v regionálnych voľbách nebude spájať s PD.

Nedeľňajšie víťazstvo Ligy Severu v Umbrii ukončilo takmer polstoročie tamojšej vlády stredoľavých a ľavicových strán. Úspech pravice sa tam očakával, keďže voľby odštartoval škandál týkajúci sa predchádzajúcej regionálnej vlády.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,420 +258 Dnes Úmrtí 12,203 +35 Dnes Uzdravení 370,552 Infikovaných 4,665 Last updated: 16. mája 2021 - 02:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -