nedeľa, 20 júna, 2021
30.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Kočner: Tóth je nebotyčný klamár. Tu je komunikácia medzi ním a mojou...

Kočner: Tóth je nebotyčný klamár. Tu je komunikácia medzi ním a mojou dcérou

“Na záver by som chcel súdu predložiť časť SMS komunikácie medzi mojou dcérou Karolínou Kočnerovou a Petrom Tóthom, ktorá absolútne a jednoznačne dokazuje, že je pán Tóth nebotyčný klamár,” uviedol Kočner s tým, že má byť táto komunikácia cez šifrovanú aplikáciu Signal.

Bývalý novinár a niekdajší šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth svedčí proti Kočnerovi v niekoľkých prípadoch, medzi nimi falšovanie zmeniek, ale aj vražda Jána Kuciaka.

Peter Tóth na pojednávaní. Zdroj: TASR

Jeho svedecká výpoveď pred ŠTS bola neverejná. Podľa jeho vlastných tvrdení však obvinený v kauze Technopol Servis Jozef D. poskytol na falšovanie zmeniek starú tlačiareň, toner, papier a atrament.

Tóth tiež tvrdí, že si mal vraždu novinára Kuciaka objednať Kočner. Pre neho mal Tóth organizovať aj sledovanie novinárov, medzi nimi aj Kuciaka.

Obžalovaní Kočner a Pavol Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky.

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Kočner je obžalovaný aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 20:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -