Lučanský sa poďakoval Europolu za spoluprácu pri vyšetrovní vraždy Kuciaka

  0
  Milan Lučanský (Autor: TASR)

  “Lučanský zvlášť vyzdvihol úlohu Europolu ako garanta nezávislosti, odbornosti a profesionality vyšetrovania tohto bezprecedentného činu,” uviedla na sociálnej sieti polícia.

  Policajný prezident poďakovanie vyslovil v rámci stretnutia najvyšších policajných predstaviteľov členských štátov Európskej únie (EÚ) a ďalších krajín (EPCC 2019), organizovaného Europolom v Haagu spoločne s fínskym predsedníctvom v Rade EÚ.

   “V rámci hlavnej diskusie, po treťom tematickom bloku venovanom významným a úspešným prípadom spolupráce členských krajín s Europolom, prezident Policajného zboru SR poďakoval Europolu,” informovala polícia.

  Stretnutie podľa nej bolo vhodnou príležitosťou vzájomne identifikovať kľúčové výzvy orgánov presadzovania práva a rozvíjať spoluprácu policajných zložiek členských štátov EÚ a tretích zúčastnených krajín.

  Pri tejto príležitosti sa Lučanský stretol s prezidentom Eurojustu Ladislavom Hamranom a s členmi národného zastúpenia SR na Eurojuste.

  Prerokoval s nimi budúcu spoluprácu slovenskej polície s Eurojustom so zameraním na možnosti pomoci Eurojustu pri medzinárodných vyšetrovaniach vykonávaných príslušníkmi Policajného zboru, so zameraním sa na spoločné vyšetrovacie tímy (JIT).

  Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v dome vo Veľkej Mači. Za Kuciakovu vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur.

  Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v tomto prípade minulý týždeň na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na Mariana Kočnera, Alenu Zsuzsovú., Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka.

  Zoltán Andruskó sa dohodol s prokurátorom na vine a treste, čím si mal výrazne znížiť trest. Dohodu má ešte odobriť súd.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu