pondelok, 25 októbra, 2021
5.2 C
Bratislava
ÚvodArénaJaromírovi Jágrovi došla trpezlivosť: Vy, exredaktor ČT, nemáte právo nikoho súdiť

Jaromírovi Jágrovi došla trpezlivosť: Vy, exredaktor ČT, nemáte právo nikoho súdiť

Celá kauza odštartovala, keď sa Jan Hrubeš tvrdo pustil do známeho hokejistu za to, že v pondelok prijal štátne vyznamenanie.

„Ten, ktorý nosil na drese číslo 68 ako symbol okupácie, ten, ktorý vie osloviť davy a pomôcť zvrhnúť túto eštebácku, proruskú hrôzovládu, teraz servilne prijíma štátne vyznamenanie a kolaboruje. Je mi za neho hanba. Skvelý športovec, ale mizerný človek,“ napísal k oceneniu Jaromíra Jágra Jan Hrubeš.

príspevok Jana Hrubeša k oceneniu Jaromíra Jágra

Hrubeš v kritike Jágra následne pokračoval aj v diskusii pod svojím príspevkom.

„… on má moc ako málokto. Mal by mať zodpovednosť. Keby tú hradnú šarádu odmietol, dosť by im napílil konár. On však sklamal. Na celej čiare,“ napísal.

Hrubešovo pokračovanie v kritike Jágra v diskusii pod príspevkom

To, že ho Hrubeš označil za „mizerného človeka“, hokejistu poriadne nahnevalo a na Instagrame sa tak Jágr proti kritike od bývalého redaktora ČT patrične ohradil. „Vy, exredaktor ČT, nemáte právo nikoho súdiť, to má len Boh a to vy, ako som si prečítal váš názor, rozhodne nie ste!“ uviedol v instastories hokejista.

To, že ho Hrubeš počastoval ako „mizerného človeka“, potom Jágr nepochopil a pýtal sa ho, či ho vidí takto len preto, že si prevzal vo Vladislavskej sále spolu s ďalšími osobnosťami štátne vyznamenanie. „Prečo? Pretože som si prevzal štátne vyznamenanie, ktoré verím, že si zaslúžim!“ poznamenal. A na záver potom Jágr voči kritikovi dodal: „Boh vám odpusť.“

Jágrovo vyjadrenie ku kritike od Hrubeša na Instagrame

Jágr už predtým svojim fanúšikom odkázal, že nechce, aby mu ľudia závideli. „Nechcem, aby mi ľudia závideli. Nedostal som niečo, čo nikto iný nemá. Má to asi 20 športovcov,“ podotkol podľa servera blesk.cz.

Tvrdí tiež, že medailu nedostal za tohtoročnú návštevu Číny, kde bol vo výprave prezidenta Zemana, za ktorú si už tiež zlizol mohutnú kritiku. „Odišiel do Číny a dostáva to preto… Je to nepríjemné, ale je to ich názor. Mne sa to nepáči a chcem to uviesť na pravú mieru,“ hájil sa Jágr.

Jaromíra Jágra ocenila česká hlava štátu už druhýkrát. Pred desiatimi rokmi dostal medailu Za zásluhy. Zo športovej oblasti vybral Zeman okrem Jágra tiež napríklad motocyklového pretekára Libora Podmola alebo Elišku Junkovú, legendárnu československú automobilovú pretekárku.

Nie je to prvýkrát, čo sa Jaromír Jágr o sebe dozvedel, že je servilní priateľ mocných, prípadne dokonca hokejová „guma“, ako mu odkázal Miroslav Kalousek.

Najviac to schytal, keď prijal čestnú funkciu ambasádora olympijského hokejového turnaja. Ten sa totiž za dva roky bude konať v Číne a Jágrovo správanie bolo kvalifikované ako schvaľovanie tamojšieho režimu, čo je dnes v niektorých kruhoch neprijateľné. Napríklad režisér Jan Hřebejk mu vyčítal, že sa finančne zaistil na demokratickom Západe a teraz mu to odmieta vrátiť a namiesto toho podporuje diktatúru a stojí po boku „naozajstných kreatúr“.

 

 

Zdroj: Twitter/Jan Hřebejk

„Toto je absolútne zlyhanie a nedostatok ľudskej slušnosti, osobnej integrity a charakteru. Najhoršia prostitúcia. Od údajne veriaceho človeka. Úplná stoka,“ rozčuľoval sa Tomáš Etzler, bývalý redaktor CNN a ČT.

Zdroj: Facebook/Tomas Etzler

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 +3,207 Dnes Úmrtí 12,903 +8 Dnes Uzdravení 412,674 Infikovaných 30,861 Last updated: 25. októbra 2021 - 02:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img