pondelok, 26 októbra, 2020
11.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Jaromírovi Jágrovi došla trpezlivosť: Vy, exredaktor ČT, nemáte právo nikoho súdiť

Jaromírovi Jágrovi došla trpezlivosť: Vy, exredaktor ČT, nemáte právo nikoho súdiť

Celá kauza odštartovala, keď sa Jan Hrubeš tvrdo pustil do známeho hokejistu za to, že v pondelok prijal štátne vyznamenanie.

„Ten, ktorý nosil na drese číslo 68 ako symbol okupácie, ten, ktorý vie osloviť davy a pomôcť zvrhnúť túto eštebácku, proruskú hrôzovládu, teraz servilne prijíma štátne vyznamenanie a kolaboruje. Je mi za neho hanba. Skvelý športovec, ale mizerný človek,“ napísal k oceneniu Jaromíra Jágra Jan Hrubeš.

príspevok Jana Hrubeša k oceneniu Jaromíra Jágra

Hrubeš v kritike Jágra následne pokračoval aj v diskusii pod svojím príspevkom.

„… on má moc ako málokto. Mal by mať zodpovednosť. Keby tú hradnú šarádu odmietol, dosť by im napílil konár. On však sklamal. Na celej čiare,“ napísal.

Hrubešovo pokračovanie v kritike Jágra v diskusii pod príspevkom

To, že ho Hrubeš označil za „mizerného človeka“, hokejistu poriadne nahnevalo a na Instagrame sa tak Jágr proti kritike od bývalého redaktora ČT patrične ohradil. „Vy, exredaktor ČT, nemáte právo nikoho súdiť, to má len Boh a to vy, ako som si prečítal váš názor, rozhodne nie ste!“ uviedol v instastories hokejista.

To, že ho Hrubeš počastoval ako „mizerného človeka“, potom Jágr nepochopil a pýtal sa ho, či ho vidí takto len preto, že si prevzal vo Vladislavskej sále spolu s ďalšími osobnosťami štátne vyznamenanie. „Prečo? Pretože som si prevzal štátne vyznamenanie, ktoré verím, že si zaslúžim!“ poznamenal. A na záver potom Jágr voči kritikovi dodal: „Boh vám odpusť.“

Jágrovo vyjadrenie ku kritike od Hrubeša na Instagrame

Jágr už predtým svojim fanúšikom odkázal, že nechce, aby mu ľudia závideli. „Nechcem, aby mi ľudia závideli. Nedostal som niečo, čo nikto iný nemá. Má to asi 20 športovcov,“ podotkol podľa servera blesk.cz.

Tvrdí tiež, že medailu nedostal za tohtoročnú návštevu Číny, kde bol vo výprave prezidenta Zemana, za ktorú si už tiež zlizol mohutnú kritiku. „Odišiel do Číny a dostáva to preto… Je to nepríjemné, ale je to ich názor. Mne sa to nepáči a chcem to uviesť na pravú mieru,“ hájil sa Jágr.

Jaromíra Jágra ocenila česká hlava štátu už druhýkrát. Pred desiatimi rokmi dostal medailu Za zásluhy. Zo športovej oblasti vybral Zeman okrem Jágra tiež napríklad motocyklového pretekára Libora Podmola alebo Elišku Junkovú, legendárnu československú automobilovú pretekárku.

Nie je to prvýkrát, čo sa Jaromír Jágr o sebe dozvedel, že je servilní priateľ mocných, prípadne dokonca hokejová „guma“, ako mu odkázal Miroslav Kalousek.

Najviac to schytal, keď prijal čestnú funkciu ambasádora olympijského hokejového turnaja. Ten sa totiž za dva roky bude konať v Číne a Jágrovo správanie bolo kvalifikované ako schvaľovanie tamojšieho režimu, čo je dnes v niektorých kruhoch neprijateľné. Napríklad režisér Jan Hřebejk mu vyčítal, že sa finančne zaistil na demokratickom Západe a teraz mu to odmieta vrátiť a namiesto toho podporuje diktatúru a stojí po boku „naozajstných kreatúr“.

 

 

Zdroj: Twitter/Jan Hřebejk

„Toto je absolútne zlyhanie a nedostatok ľudskej slušnosti, osobnej integrity a charakteru. Najhoršia prostitúcia. Od údajne veriaceho človeka. Úplná stoka,“ rozčuľoval sa Tomáš Etzler, bývalý redaktor CNN a ČT.

Zdroj: Facebook/Tomas Etzler

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Zábojník: Exfinalistka Miss v štátnom aute platenom daňovými poplatníkmi? Neviem si to predstaviť inde, len na Slovensku

Politická kultúra? “Spolupracoval som s rôznymi úradmi po celom svete, stretol som mnoho vysokých štátnych činiteľov a neviem si predstaviť,  že by...

V Bielorusku protestovalo proti Lukašenkovi vyše 100.000 ľudí

Viac ako 100.000 ľudí protestovalo v nedeľu v Bielorusku proti Alexandrovi Lukašenkovi napriek masívnej prítomnosti vojakov a policajtov, informovala agentúra DPA. V...

Pribudlo 6 úmrtí na covid-19

Na Slovensku v nedeľu pribudlo šesť úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Celkový počet úmrtí na toto ochorenie tak stúpol na 165....

Pribudli nové ohniská COVID-19, šíri sa vo viacerých sférach

Početnejší výskyt prípadov ochorenia COVID-19 eviduje väčšina krajských miest, pribúdajú aj v okresných. Prevažuje reťazové šírenie ochorenia v rodinách. Ochorenie sa vyskytuje...

V nedeľu zatiaľ odhalili na Orave a v Bardejove 866 infekčných osôb

Na Orave a v okrese Bardejov otestovali v nedeľu k 17.00 h 15.386 osôb, z toho bolo 866 infekčných. Minister obrany Jaroslav...

Erdogan opäť poslal Macrona na vyšetrenie duševného stavu

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v nedeľu opäť vyzval svojho francúzskeho partnera Emmanuela Macrona, aby sa podrobil vyšetreniu svojho duševného stavu.

Bardejov: O testovanie bol menší záujem ako v uplynulých dňoch

V Bardejove je situácia v súvislosti s testovaním na ochorenie COVID-19 v nedeľu pokojná. Ľudí podľa hovorcu mesta Štefana Hija prichádza menej ako v piatok (23....
Slovensko
Pozitívne vzorky 43,843 +3,042 Dnes Úmrtí 159 Uzdravení 9,960 Infikovaných 33,724 Last updated: 26. októbra 2020 - 01:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky