streda, 16 júna, 2021
19.7 C
Bratislava
Úvod Aréna NATO vyzvalo Kremeľ, aby stiahol všetky svoje jednotky z Ukrajiny

NATO vyzvalo Kremeľ, aby stiahol všetky svoje jednotky z Ukrajiny

“Vítame každú snahu o zníženie napätia,” vyhlásil Stoltenberg, pričom však zároveň upozornil na skutočnosť, že aj naďalej “neustále dochádza k narušeniam prímeria”.

“NATO jasne zdôrazňuje, že Rusko má osobitnú zodpovednosť za stiahnutie svojich jednotiek a svojich dôstojníkov” z východnej Ukrajiny, dodal šéf Severoatlantickej aliancie.

Ako pripomína AFP, v utorok došlo k dlho očakávanému odsunu ukrajinských aj separatistických jednotiek z kľúčovej oblasti na východe Ukrajiny.

Nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa od májového nástupu do úradu usiluje o oživenie mierového procesu s cieľom ukončiť päť rokov trvajúci separatistický konflikt, ktorý si na východe Ukrajiny vyžiadal približne 13.000 obetí na životoch.

Zelenského mierový plán, zahŕňajúci okrem iného aj sťahovanie jednotiek zo styčnej línie, sa v Kyjeve stretol s vlnou kritiky najmä zo strany vojnových veteránov a nacionalistov.

Kyjev a Západ zároveň obviňujú Rusko z toho, že cez rusko-ukrajinské hranice posiela svoje jednotky a zbrane v snahe podporovať konflikt na východe Ukrajiny.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,087 +49 Dnes Úmrtí 12,446 +5 Dnes Uzdravení 377,425 Infikovaných 1,216 Last updated: 16. júna 2021 - 00:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -