štvrtok, 28 januára, 2021
-1.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Odhryznuté ucho pri potýčke v Hongkongu

Odhryznuté ucho pri potýčke v Hongkongu

Útočník podľa svedkov hovoril mandarínskou čínštinou používanou v pevninskej Číne. Pred nákupným centrom sa pohádal so svojimi príbuznými o politike, pričom vytiahol nôž.

Medzi zranenými je aj prodemokratický člen hongkonskej rady, ktorý sa ho pokúsil spacifikovať. Útočník s ním chvíľu zápasil a pritom mu odhryzol kus ucha.

Útočiaceho muža následne fyzicky napadol rozhnevaný dav zhromaždený v nákupnom centre. Polícia agentúru AFP bez ďalších podrobností informovala, že v súvislosti s incidentom zadržala tri osoby.

Denník South China Morning Post zverejnil aj video zachytávajúce potýčku.

Pred incidentom zasahovala v nákupnom centre Cityplaza polícia proti účastníkom prodemokratickej demonštrácie, ale v čase útoku tam nebola.

V nedeľu sa vo viacerých hongkonských nákupných centrách konali prodemokratické zhromaždenia, ktorých účastníci sa obávajú, že osobitný štatút mesta bude oslabený v dôsledku tesnejších väzieb na Čínu.

Tieto protesty však neboli také rozsiahle a násilné ako v sobotu, keď demonštranti okrem iného poškodili sídlo čínskej štátnej tlačovej agentúry Sinchua a zdemolovali prevádzku spoločnosti Starbucks.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 241,392 +2,775 Dnes Úmrtí 4,361 +101 Dnes Uzdravení 202,148 Infikovaných 34,883 Last updated: 28. januára 2021 - 01:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky