Danko: Bankám sme chceli zobrať viac ako Fico

  0
  Na snímke vľavo predseda NR SR Andrej Danko (SNS) a vpravo poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) v rokovacej sále parlamentu. (Autor: TASR)

  Fico v utorok avizoval, že bankový odvod by mal od budúceho roka vzrásť z 0,2 % na 0,4 % z hodnoty pasív bánk znížených o sumu vlastného imania. Štát musí podľa neho reagovať na rastúcu ziskovosť bánk, ako aj poplatkov.

  Danko podľa vlastných slov na nedávnom stretnutí s koaličným partnerom navrhoval zvýšenie tohto odvodu až na 0,5 %.

  “Napriek uvedenému, že sa mi nepodarilo presvedčiť Roberta Fica o väčšom navýšení bankového odvodu, v plnej miere podporíme tieto návrhy. Zároveň očakávame, že aj vláda SR navrhne zvýšenie tohto osobitného odvodu na najbližšom rokovaní,” poznamenal Danko.

  Ak by sa tak nestalo, SNS pristúpi k navýšeniu tohto osobitného odvodu tak, ako to pôvodne navrhoval Danko. Fico v utorok na tlačovej konferencii uviedol, že bankový odvod by sa mal zvýšiť pre rastúcu ziskovosť a poplatky bánk.

  V budúcom roku by mal do štátneho rozpočtu priniesť približne 120 – 130 miliónov eur. Touto problematikou by sa mala v stredu (6. 11.) zaoberať vláda. Fico avizoval, že ak sa tak nestane, do parlamentu predložia poslanci vlastný návrh.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu