nedeľa, 13 júna, 2021
17.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Šanta: Nerozumiem, prečo sa čítajú nepodstatné informácie, počnúc výrobou pančúch

Šanta: Nerozumiem, prečo sa čítajú nepodstatné informácie, počnúc výrobou pančúch

Vo viacerých dňoch počas pojednávania sa vo veľkom rozsahu čítajú listiny, najmä zo strany obhajoby.

V stredu čítal Pohovej kompletné prepisy zasadnutí rady pre vysielanie z konca 90. rokov, ako aj listiny súvisiace s výkladom vtedajších zákonov.

Čítanie prepisov má dokazovať ohrozenie straty licencie

Tie majú dokazovať podľa obžalovaných ohrozenie straty licencie TV Markíza, čo malo byť dôvodom na podpis sporných zmeniek.

V pondelok a utorok čítal zase rozhovory novinárky Niny Sobotovičovej, ktorá písala o kauze Gamatex bakalársku prácu.

V prípade rozhovoru s Pavlom Ruskom tak mohla verejnosť počuť udalosti, ktoré ďaleko predchádzali kauze Gamatex a údajným zmenkám a rozprávali o jeho kariére už od roku 1990.

Na snímke advokát obžalovaného Mariana Kočnera Martin Pohovej počas súdneho pojednávania v Bratislave 5. novembra 2019. Zdroj: TASR

„Absolútne nerozumiem, prečo sa čítajú nepodstatné informácie, počnúc výrobou pančúch v roku 1990,“ reagoval prokurátor Šanta. „Namietali sme to opakovane,“ doplnil s tým, že sa majú čítať iba tie skutočnosti, ktoré sa vzťahujú ku skutku.

Na otázku, aký je dôvod na takýto postup, uviedol obhajca obžalovaných Michal Mandzák, že postupujú len v súlade s Trestným poriadkom.

 Už nestačí, aby bola listina založená v spise

„Neplatí to, čo platilo v minulosti, že stačí, aby bola listina založená v spise, aby sme na ňu odkázali,“ tvrdí Mandzák.

Ten tiež tvrdí, že v rozpore s Trestným poriadkom je, keď prokurátor oboznamoval listiny tým, že poukázal iba na ich podstatný obsah. „Stopercentne to budeme namietať, sú na to aj rozhodnutia Najvyššieho súdu,“ uzavrel.

Obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. 

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Kočner je obžalovaný aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 21:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -