streda, 1 decembra, 2021
5.5 C
Bratislava
ÚvodArénaMalér okolo Karla Gotta? Ide o Pražský hrad. Vdova Ivana sa ozvala

Malér okolo Karla Gotta? Ide o Pražský hrad. Vdova Ivana sa ozvala

„Poslednú rozlúčku s pánom Karlom Gottom pripravovala pani Ivana Gottová v spolupráci s Arcibiskupstvom pražským a ďalej Úradom vlády Českej republiky a Kanceláriou prezidenta republiky. Vzhľadom na náročnosť príprav poslednej rozlúčky v Paláci Žofín, v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtecha aj na ďalších miestach v Prahe a takisto vzhľadom na profesionálny prístup a dôstojný priebeh poslednej rozlúčky považovala pani Ivana Gottová za správne vysloviť poďakovanie za poskytnutú podporu, pomoc a spoluprácu, čo urobila osobným listom, a to predovšetkým J. Em. Dominikovi kardinálovi Dukovi OP a tiež ďalším, aj prezidentovi republiky, a ďalej poďakovanie za vyjadrenie sústrasti, ktoré bolo zverejnené na týchto internetových stránkach,“ poznamenala k celej veci hovorkyňa rodiny Karla Gotta Aneta Stolzová na webe karelgott.com.

Zároveň dodala: „Pani Ivana Gottová považuje naďalej vyslovené poďakovania za správne, na medializáciu súkromnej korešpondencie však nevidí dôvod a nenesie zodpovednosť za konanie iných osôb.“

List Ivany Gottovej zverejnil prostredníctvom sociálnych sietí Jiří Ovčáček pred niekoľkými dňami. „Pán prezident dostal nádherný list od pani Ivany Gottovej,“ napísal.

 

 

Zdroj: Twitter/Jiří Ovčáček

Karel Gott podľahol ťažkej chorobe v utorok 1. októbra pred polnocou. Liečil sa s akútnou leukémiou.

Verejnosť sa s ním mohla naposledy rozlúčiť 11. októbra na pražskom Žofíne, kam dorazilo približne 49 000 ľudí. O deň neskôr sa konala zádušná omša vo svätovítskej katedrále, kam sa prišli s legendou populárnej hudby rozlúčiť nielen príbuzní, priatelia a spolupracovníci, ale aj politici, speváci, herci, športovci a ďalší pozvaní hostia. Sobota 12. októbra bola zároveň dňom štátneho smútku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 17:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img