utorok, 20 apríla, 2021
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Kolumbia: Stovky ľudí protestujú napriek zákazu vychádzania

Kolumbia: Stovky ľudí protestujú napriek zákazu vychádzania

Demonštranti spievali národnú hymnu a bolo počuť aj búchanie na hrnce a panvice. Starosta kolumbijského hlavného mesta Bogota Enrique Peňalosa v piatok vydal zákaz vychádzania v celom hlavnom meste Bogota.

Dôvodom sú potýčky medzi políciou a demonštrantmi, ku ktorým počas protestov došlo. Zákaz vychádzania mal pôvodne platiť len v troch štvrtiach – Bosa, Kennedy a Ciudad Bolívar od 20.00 h miestneho času.

Od 21.00 h v piatok až do 06.00 h v sobotu však platí v celom meste. Kolumbijský prezident Duque v súvislosti s masovými protestmi proti svojej vláde apeloval v piatok na “celonárodné rozhovory”.

“Budúci týždeň začnem s celonárodnými rozhovormi s cieľom posilniť súčasnú agendu sociálnej politiky,” vyhlási Duque.

Jednotná práca so strednodobou a dlhodobou víziou podľa jeho slov umožní odstrániť sociálne rozdiely v spoločnosti, uviedol počas svojho prejavu odvysielaného v televízii. “Priestor pre dialóg existuje,” vyhlásil Duque.

Rozhovory sa majú konať v regiónoch naprieč všetkými spoločenskými a politickými sektormi. Státisíce ľudí vyšli vo štvrtok do ulíc na 150 miestach krajiny.

Demonštranti vyjadrovali nesúhlas s údajnými plánmi vlády zvýšiť vek odchodu do dôchodku a znížiť minimálnu mzdu pre mladých ľudí. Takisto žiadajú viac financií na podporu vzdelávania a skoncovanie s korupciou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 19:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -