piatok, 18 júna, 2021
29.3 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Érsek, Bugár, Rómovia aj Rusíni. Kandidátka Mosta je pestrá, tu je...

VIDEO Érsek, Bugár, Rómovia aj Rusíni. Kandidátka Mosta je pestrá, tu je prvých 20 mien

Voľba Érseka ako volebného lídra podľa Bugára vychádzala zo skúseností a schopností, ktoré Érsék doteraz preukázal.

“Potvrdil, že si pevne stojí za svojím slovom a že vie riadiť aj taký veľký a zložitý rezort, ako je ministerstvo dopravy,” povedal Bugár.

Érsek považuje zvolenie za lídra za výzvu. “Nebojím sa jej, pristupujem k nej zodpovedne a urobím všetky pre to, aby strana Most-Híd získala potrebné percentá,” vyhlásil Érsek.

K pomoci naplniť tento cieľ vyzval všetkých, ktorí sa ocitli na 150-člennej kandidátke Mosta-Híd.

Podpredseda strany a splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz kandiduje na štvrtom mieste, v prvej desiatke sú aj poslanci Národnej rady (NR) SR a členovia predsedníctva strany Tibor Bastrnák (5.) a Elemér Jakab (6.), rovnako podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar (kandiduje na siedmom mieste).

Na ôsmom mieste kandiduje podpredsedníčka Bratislavského smaosprávneho kraja (BSK), bývala starostka bratislavských Podunajských Biskupíc Alžbeta Ožvaldová, deviatkou na kandidátke je štátny tajomník na rezorte školstva Peter Krajňák, prvú desiatku uzatvára Csaba Fehér.

Tak ako avizovali, na kandidátke sa už neobjavili minister spravodlivosti Gábor Gál ani štátna tajomníčka rezortu Edita Pfundner.

Podpredseda Mosta Ravasz upozornil, že miesto na kandidátke majú nielen príslušníci maďarskej, ale aj rusínskej a rómskej národnosti.

“Na 15. mieste kandiduje Štefan Vavrek, medzi kandidátmi je aj Marek Rigó, starosta Zlatých Klasov,” povedal Ravasz o niektorých kandidátoch rómskej národnosti.

Rusínov zastupuje už napríklad spomínaný Krajňák, takisto regionálny predseda strany Michal Goriščák.

Miesto na kandidátke Mosta-Híd majú taktiež nominanti mimoparlamentných strán – Maďarskej kresťanskodemakratickej alianicie (MKDA) a Šanca, rovnako tak Rómskej iniciatívy Slovenska (RIS), s ktorými sa strana dohodla na spolupráci, takisto predstavitelia komunity nepočujúcich.

Novotný bude trinásty

Líder Šance, bývalý poslanec za SDKÚ-DS v NR SR Viliam Novotný kandiduje na mieste číslo 13. Republiková rada Mosta-Híd takisto schvaľovala volebný program. Podľa Ravasza pôjde o aktualizovanú Občiansku víziu 2016.

Na snímke vľavo predseda strany Šanca Viliam Novotný a vpravo predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Zdroj TASR

„Tie body, ktoré sme v programe splnili, sme nahradili novými výzvami, týkajúcimi sa prioritných oblastí, v ktorých chce Most-Híd prispieť k zlepšeniu,” povedal Ravasz. Jednotlivé oblasti a témy chce predstaviť na tlačových konferenciách.

Prvých 20 mien kandidátky Mosta: 

1. Érsek Árpád

2. Bugár Béla

3. Sólymos László

4. Ravasz Ábel

5. Bastrnák Tibor

6. Jakab Elemér

7. Hrnčiar Andrej

8. Ožvald Erzsébet

9. Krajňák Peter

10. Fehér Csaba

11. Agócs Attila

12. Csicsai Gábor

13. Novotný Viliam

14. Sárközy Irén

15. Vavrek István

16. Rigó Konrád

17. Balódi László

18. Goriščák Michal

19. Csady Zsuzsa

20. Pataky Károly

Voľby do Národnej rady budú 29. februára 2020. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,248 +38 Dnes Úmrtí 12,478 +14 Dnes Uzdravení 377,759 Infikovaných 1,011 Last updated: 18. júna 2021 - 21:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -