štvrtok, 16 septembra, 2021
23 C
Bratislava
ÚvodArénaZmena na kandidátke Demokratickej strany: Do volieb ju povedie tento líder. Nečakané...

Zmena na kandidátke Demokratickej strany: Do volieb ju povedie tento líder. Nečakané rozhodnutie Kiššovej

Štát musí prestať riadiť mafia a oligarchia

“V DS si veľmi želáme v roku 2020 víťazstvo skutočnej zmeny. Chceme, aby došlo naozaj k zmene pomerov, aby štát prestala riadiť mafia a oligarchia,” skonštatoval Rajtár na utorkovej tlačovej konferencii.

Predseda DS Michal Kravčík dodal, že sa aj v súvislosti s voľbami a kandidatúrou strany rozhodujú zodpovedne a v prospech občanov.

Na snímke Ľ.Galko. Zdroj: TASR

Rokujeme s Matovičom

Člen DS Ľubomír Galko zároveň priblížil, že doteraz sa v rokovaniach s opozičnými stranami najďalej dostali s hnutím OĽaNO a jeho lídrom Igorom Matovičom. Ten im podľa Galkových slov ponúkol 15 miest na kandidátke OĽaNO.

Zdôraznil, že podmienkou ponuky bolo, že na kandidátnej listine nebudú za DS Blahová, Rajtár a Galko.

Galko považuje túto podmienku za iracionálnu, rozhodnúť podľa neho majú voliči.

Avizoval preto ponuku lídrovi OĽaNO, že ak by mu dal miesto na kandidátke a vo voľbách nezíska 15.000 preferenčných hlasov, neprevezme si mandát. Matovičovi tiež DS medzi 15 menami ponúkne napríklad aj Ondreja Janíčka, ktorý je jednou z osobností kandidátky DS.

Galko podľa svojich slov verí, že k dohode s OĽaNO dôjde. “Sme pripravení naďalej rokovať o tom, aby sme našli nejaké prijateľné riešenie,” skonštatoval s tým, že DS stačí jedno zvoliteľné miesto pre Kravčíka.

Kiššová nebude vo voľbách kandidovať

Kiššová potvrdila, že nebude v parlamentných voľbách kandidovať. Priblížila, že má na to svoje osobné dôvody. Napokon nebude podľa svojich slov kandidovať za žiaden politický subjekt.

Na snímke J. Kiššová. Zdroj: TASR

Galko v tejto súvislosti dodal, že hoci sa rozhodla nekandidovať z osobných dôvodov, naďalej ostáva podpredsedníčkou DS.

Voľby do Národnej rady budú 29. februára 2020. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 21:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -