štvrtok, 2 decembra, 2021
7.2 C
Bratislava
ÚvodArénaGalko si pochvaľuje kandidátku DS. Mne osobne zahriala srdce. Viete prečo? Tajomne...

Galko si pochvaľuje kandidátku DS. Mne osobne zahriala srdce. Viete prečo? Tajomne sa pýta

Galko, ktorý figuruje na kandidátke neparlamentnej DS na 4. mieste, vyjadril na facebookovej stránke zjavne veľkú spokojnosť s jej vyskladaním. Hodnotí ju vysoko pozitívne a má na to, samozrejme, svoje konkrétne dôvody.

„Kandidátka, ktorá mne osobne zahriala srdce,” píše exminister obrany a vzápätí kladie rečníčku otázku: „Viete prečo?”

Zdroj: Facebook/Ľubomír Galko

Odpoveď, ktorú následne ponúka, pozostáva z piatich bodov. „Lebo nie je na nej, ako je obvyklé u iných, na prvých desiatich miestach osem, deväť Bratislavčanov. Slovensko nie je len Bratislava,” zdôrazňuje hneď v úvode svojej pomyselnej “hitparády”.

V druhom bode rovnako poukazuje na príslušnosť kandidátov k mestu, konkrétne k metropole východného Slovenska. „Lebo hneď druhý je Košičan a je ich tam aj kopa ďalších. Druhé najväčšie mesto si to zaslúži,” vysvetľuje Galko.

Tretí plusový bod kandidátke DS rovnako súvisí s východniarmi s odkazom na jeden, dnes už priam legendárny výrok expremiéra Roberta Fica, ktorý sa v ňom o východnom Slovensku nevyjadril práve najšťastnejšie.

„Lebo tam je množstvo východniarov. Kto hovorí, že ´Na východe nič nie je´, bohapusto klame. Je tam toho veľa a dobrého,” podčiarkuje Galko.

V posledných dvoch vysvetľujúcich bodoch bývalý politik SaS kandidátku DS chváli v rovnakom duchu, pričom upozorňuje aj na životný príbeh predsedu strany Michal Kravčíka.

Na snímke v popredí predseda Demokratickej strany Michal Kravčík a v pozadí poslanec NR SR Ľubomír Galko. Zdroj: TASR

„Lebo sú tam kandidáti naprieč celým Slovenskom, z Oravy, zo stredného Slovenska a vlastne zo všetkých kútov našej krásnej krajiny. Slovensko nekončí kdesi pri Trnave. Lebo sú tam zastúpení skvelí ľudia rôznorodých profesií a s úžasnými životnými príbehmi. Tí sú zárukou toho, že demokrati opäť majú koho voliť,”  uzatvára Galko.

Lídrom kandidačnej listiny Demokratickej strany (DS) do nadchádzajúcich parlamentných volieb bude nezaradený poslanec a podpredseda strany Jozef Rajtár.

Autor: Redakcia

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 697,471 +7,853 Dnes Úmrtí 14,606 +103 Dnes Uzdravení 571,321 Infikovaných 111,544 Last updated: 2. decembra 2021 - 13:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img