Západ ovládli, teraz to preniká k nám. Jiří Weigl varoval pred činnosťou Milióna chvíľok

  0
  Jiří Weigl (Autor: Daniela Černá)

  „… fenomén Milióna chvíľok a demonštrácií, ktoré zvolal, sú pre mňa veľmi znepokojujúcim zjavom, pretože dokumentujú, bez ohľadu na to, čo hlásajú a aké sú ich požiadavky atď., tak sú podľa mňa dôkazom toho, ako veľmi hlboko sa rozostupuje tá priepasť v našej spoločnosti. Ako sa naša spoločnosť polarizuje,“ povedal.

  „Skutočnosť, že štvrť milióna ľudí sa neváha vydať na Letenskú pláň, aby ukázali, že sú veľmi hlboko nespokojní s pomermi, v situácii, keď na druhej strane tí, proti ktorým protestujú, vedú rebríčky popularity a všetky prieskumy ukazujú, že sú v podpore potenciálnych voličov ďaleko pred tými svojimi konkurentmi, tak to ukazuje, že tá spoločnosť sa polarizuje,“ varoval Weigl.

  „A ja mám skutočne obavy, ak sa toto bude prehlbovať a pokračovať, ako tá naša demokracia bude ďalej fungovať,“ doplnil.

  Podotkol, že demokracia môže fungovať vtedy, keď väčšina spoločnosti nájde zhodu, kadiaľ má tá spoločnosť ísť; ak sa väčšina spoločnosti na smerovaní nezhodne, je to problém. Nikomu vraj nechce upierať právo vyjadrovať sa na demonštráciách. „Ale jednoducho predstava, že sa o smerovaní krajiny, o zložení vlády a o ďalších jednotlivostiach, ktoré sú obsahom politiky, má primárne rozhodovať na ulici, to je, myslím, zlý smer,“ zaznelo tiež z úst Jiřího Weigla.

  Ak ľuďom ide o budúcnosť Českej republiky, tak musia podľa hosťa vziať do úvahy, že na druhej strane je veľká skupina ľudí, ktorá súčasného predsedu vlády a jeho politických partnerov podporuje.

  Demonštrácia Milióna chvíľok pre demokraciu na pražskej Letnej

  Demonštrácia Milióna chvíľok pre demokraciu na pražskej Letnej. Zdroj: Hans Štembera

  Weigl je presvedčený, že väčšina českej spoločnosti je konzervatívna a verí, že manželstvo je zväzkom jedného muža a jednej ženy, že byť matkou je poslaním ženy, že to nie je žiadna diskriminácia, že možnosti človeka ovplyvňovať zmeny klímy sú veľmi obmedzené a podobne.

  „A celá tá progresivistická agenda, ktorá prestupuje medzinárodnými organizáciami, ktorá už ovládla ten politický mainstream na Západe a k nám jednoducho veľmi agresívne preniká, že tá je väčšine našich občanov cudzia, akurát sa im jednoducho nezdá, že to nebezpečenstvo je také akútne, aby ho museli dávať najavo, aby sa zhromažďovali na Letenskej pláni alebo kdekoľvek inde,“ uviedol Weigl.

  Václav Klaus mladší sa podľa Weigla s hnutím Trikolóra snaží túto konzervatívnu mlčiacu väčšinu osloviť a postaviť hrádzu proti progresivizmu.

  - Reklama -