sobota, 16 októbra, 2021
7.9 C
Bratislava
ÚvodArénaKauza zmenky. Vypovedá Valkova exmanželka: O zmenkách som nevedela

Kauza zmenky. Vypovedá Valkova exmanželka: O zmenkách som nevedela

“Nikdy som nezaregistrovala, že by si manžel s Pavlom Ruskom alebo Marianom Kočnerom podal ruku alebo že by mali spolu nejaké rozhovory,” uviedla Valková vo svojej výpovedi.

Od začiatku pojednávania sa obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko odvolávajú na Ernesta Valka ako autora riešenia sporných zmeniek. Takéto riešenie mal poradiť nebohý advokát, čo rozporuje splnomocnenec Markízy Lipšic hlavne faktom, že Valko bol členom Rady pre televízne a rozhlasové vysielanie.

“Vždy keď sme boli na nejakej spoločenskej akcii a manžel ho zbadal, tak sa o ňom vyjadroval s dešpektom,” uviedla Valková ku vzťahu Valka k obžalovanému Marianovi Kočnerovi.

O existencii zmeniek v čase ich údajného podpisu v roku 2000 nevedela.

Ernesta Valka zavraždili v roku 2010 v jeho dome v Limbachu.

Obžalovaní Marian Kočner Pavol Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Á., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Marian Kočner čelí obžalobe v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Pavol Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 01:07 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img