nedeľa, 27 septembra, 2020
16.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Francúzska vláda predstaví návrh dôchodkovej reformy, štrajk pokračuje, doprava je obmedzená

Francúzska vláda predstaví návrh dôchodkovej reformy, štrajk pokračuje, doprava je obmedzená

Uviedol tiež, že v metropolitnej oblasti Paríža sa od rána vytvárajú kolóny v celkovej dĺžke viac ako 400 kilometrov. V samotnom Paríži aj naďalej metro nepremáva na desiatich linkách.

Výrazne obmedzená je aj autobusová a električková doprava, ako i premávka zrýchlených prímestských vlakov RER. Železničná spoločnosť SNCF očakáva, že vlaková doprava vo Francúzsku bude výrazne obmedzená aj v stredu.

Vypravené nebudú ani mnohé vlaky na medzištátnych linkách.

Výkonný riaditeľ sekcie SNCF pre parížsku prímestskú časť Alain Krakovitch pre agentúru AFP uviedol, že takýto chaos na železnici bude zrejme “až do konca týždňa”, pričom upozornil, že časť odborárov v SNCF avizovala, že mieni v proteste pokračovať až do Vianoc.

Región Ile-de-France – metropolitná oblasť Paríža – v snahe zaistiť aspoň minimálne služby v doprave objednal 220 autobusov a dodávok, ktoré by mali až do konca štrajku v doprave pomáhať obyvateľom parížskych predmestí dostať sa do práce.

Každý deň tak bude možné prepraviť asi 25.000 ľudí. Doprava na takto zabezpečených linkách bude pre cestujúcich bezplatná; náklady uhradí administrácia regiónu Ile-de-France.

Súčasťou protestov bolo v utorok aj cielené odpájanie od dodávok elektriny, ktoré zaznamenali vo viacerých mestách Francúzska. V utorok večer sa k tejto akcii priznali odbory CGT.

Portál LCI uviedol, že okrem prefektúr, čo mala byť forma nátlaku na vládu, sa bez elektriny na krátky ocitli aj viaceré nemocnice. Cieľom akcie bolo dosiahnuť zachovanie režimu dôchodkov pre zamestnancov energetickej spoločnosti EDF-GDF.

Podstatou predkladaného návrhu dôchodkovej reformy je zjednotenie celého systému, ktorý teraz pozostáva zo 42 čiastkových režimov poskytovania dôchodkov.

Vládny návrh dôchodkovej reformy predstaví premiér Édouard Philippe v stredu na poludnie. Podľa posledných úprav zverejnených Elyzejským palácom sa reforma začne uplatňovať v roku 2025 pre ľudí narodených po roku 1975.

Zákonom stanovená výška veku pre odchod do dôchodku sa nezmení, uviedol pre rozhlasovú stanicu France Inter nemenovaný zdroj, ktorý sa v utorok večer v Elyzejskom paláci zúčastnil na finalizácii vládneho návrhu dôchodkovej reformy.

Dodal však, že ľudia budú aj naďalej motivovaní, aby pracovali dlhšie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Pred súd sa opätovne postaví exriaditeľ televízie Markíza Rusko

Po viac ako trojmesačnej prestávke bude v utorok (29. 9.) senát Okresného súdu Bratislava II (OS) pokračovať v hlavnom pojednávaní v kauze...

Športoví a rekreační piloti chystajú tichý protest

Tichý protest! Športoví a rekreační piloti sa zhromaždia v pondelok (28.9.) popoludní o 13:30 pred Ministerstvom dopravy a výstavby (MDaV SR) v...

Prieskum: Rebríček dôveryhodnosti vedie prezidentka Čaputová

Najdôveryhodnejšou osobou medzi vysokými štátnymi činiteľmi ostáva prezidentka SR Zuzana Čaputová. V prieskume spoločnosti Focus pre televíziu Markíza jej vyjadrilo dôveru 66...

Ukrajina hlási 3130 nových prípadov nákazy koronavírusom

Na Ukrajine pribudlo za posledných 24 hodín ďalších 3130 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Vyplýva to z údajov zverejnených v nedeľu Systémom...

Prezidentka Čaputová: V súvislosti s epidemiologickou situáciou mimoriadne vystúpi v RTVS

 Prezidentka SR Zuzana Čaputová bude mať v pondelok večer príhovor v RTVS. "O mimoriadne vystúpenie vo verejnoprávnej televízii požiadala pani prezidentka v...

Bratislava: Centrálny príjem v ružinovskej nemocnici funguje v štandardnom režime

Centrálny príjem v Nemocnici Ružinov Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť v štandardnom režime. V nemocnici totiž potvrdili 18 zdravotníkom...

Vlani sa na Slovensku zvýšil počet mužov, ktorí poberali materské

Na Slovensku postupne rastie počet mužov, ktorí poberajú materské. Zatiaľ čo v roku 2018 priemerne poberalo túto dávku 12.836 mužov, vlani sa...
Slovensko
Pozitívne vzorky 9,078 +478 Dnes Úmrtí 44 Uzdravení 4,178 Infikovaných 4,856 Last updated: 27. septembra 2020 - 18:23 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky