Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil za komunistov. A generál buchol po stole

  0
  Petr Pavel (Autor: TASR)

  Dokumenty z archívu bezpečnostných zložiek v Brne a Prahe, ktoré sú verejnosti prístupné na nahliadnutie, ukazujú, že sa neskorší najvyššie postavený vojak NATO vzdelával u komunistických špiónov, ktorí ho školili na prácu v tyle nepriateľa.

  Dá sa teda povedať, že Petr Pavel o svojich začiatkoch v armáde zahmlieval, a server si položil otázku, nakoľko bude Pavel dôveryhodný ako prezidentský kandidát.

  Pavel už raz kandidátom bol, a to kandidátom na členstvo v komunistickej strane. Od roku 1983, teda dva roky predtým, ako sa šéfom komunistov v Sovietskom zväze stal Michail Sergejevič Gorbačov. Od toho si vraj Pavel sľuboval zmenu, ale sám sa chcel stať komunistom ešte pred jeho nástupom, čo dôveryhodnosť Pavlových slov oslabuje.

  „Mne sa zdalo, že by mohla nastať podobná situácia ako v rokoch 1967 a 1968. Že je vôľa robiť aspoň drobné korekcie, ktoré potom môžu vyústiť do väčších zmien,“ povedal na koncerte Pamäti národa 28. októbra v pražskom Karlíne.

  Pritom sami komunisti vyhodnocovali vzťah Petra Pavla k socialistickému zriadeniu ako kladný.

  „Kpt. Pavel je triedne uvedomelý a politicky vyspelý. Ako člen strany pri výkone svojej funkcie napomáha presadzovať vedúcu úlohu strany medzi podriadenými,“ citoval server Echo24.cz z historických dokumentov.

  Hovorca českej hlavy štátu Jiří Ovčáček k tomu dodal, že Milión chvíľok pre demokraciu, na ktorého akciách sa Pavlovo meno skloňuje, je teda vlastne Miliónom chvíľok pre KSČ.

   

   

  Zdroj: Twitter/Jiří Ovčáček

  V diskusii pod príspevkom ľudia Ovčáčkovi pripomenuli, že ešte v roku 2003 stál ako spolupracovník komunistických straníckych novín vo svojich textoch proti NATO a proti kapitalizmu.

  Príklady textov Jiřího Ovčáčka pre komunistické Haló noviny

  Lenže Ovčáček nebol jediným mužom, ktorý využil text servera Echo24.cz, aby skritizoval Petra Pavla. Pridal sa aj publicista Štěpán Kotrba, ktorý Pavla označil za „pijavicu“, ktorá sa prisaje na každý režim, či už komunistický, alebo kapitalistický.

  „Dočerta, ľudia, neohovárajte KSČ. Nie je dôvod. Za toto strana nemôže. Nikdy, žiadna a za ktoréhokoľvek režimu, aj toho dnešného. Dnešný NATO generál, vtedy ČSLA kapitán Pavel bol a je jednoducho pijavica, ktorá sa prisaje vždy na každý režim. Bez ohľadu na to aký. Deti sa niektorým komunistom skrátka nepodarili…“ napísal Kotrba.

  Zdroj: Facebook/Štěpán Kotrba

  Nakoniec sa ozval aj sám generál vo výslužbe Petr Pavel a vyhlásil, že to bol prvý a posledný rozhovor, ktorý s Danielom Kaiserom zo servera Echo24.cz viedol.

  „Blahoželám Danielovi Kaiserovi (Echo24) k nášmu prvému (a poslednému) rozhovoru. Niektorým zamestnancom médií nestačí ani dostupnosť archívnych zdrojov, ani ústretovosť a úplná otvorenosť spovedaného, aby sa hoci len priblížili role objektívneho ,strážneho psa demokracie‘. Škoda!“ zdôraznil.

   

   

  Zdroj: Twitter/Petr Pavel

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu