sobota, 26 septembra, 2020
10.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil...

Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil za komunistov. A generál buchol po stole

Dokumenty z archívu bezpečnostných zložiek v Brne a Prahe, ktoré sú verejnosti prístupné na nahliadnutie, ukazujú, že sa neskorší najvyššie postavený vojak NATO vzdelával u komunistických špiónov, ktorí ho školili na prácu v tyle nepriateľa.

Dá sa teda povedať, že Petr Pavel o svojich začiatkoch v armáde zahmlieval, a server si položil otázku, nakoľko bude Pavel dôveryhodný ako prezidentský kandidát.

Pavel už raz kandidátom bol, a to kandidátom na členstvo v komunistickej strane. Od roku 1983, teda dva roky predtým, ako sa šéfom komunistov v Sovietskom zväze stal Michail Sergejevič Gorbačov. Od toho si vraj Pavel sľuboval zmenu, ale sám sa chcel stať komunistom ešte pred jeho nástupom, čo dôveryhodnosť Pavlových slov oslabuje.

„Mne sa zdalo, že by mohla nastať podobná situácia ako v rokoch 1967 a 1968. Že je vôľa robiť aspoň drobné korekcie, ktoré potom môžu vyústiť do väčších zmien,“ povedal na koncerte Pamäti národa 28. októbra v pražskom Karlíne.

Pritom sami komunisti vyhodnocovali vzťah Petra Pavla k socialistickému zriadeniu ako kladný.

„Kpt. Pavel je triedne uvedomelý a politicky vyspelý. Ako člen strany pri výkone svojej funkcie napomáha presadzovať vedúcu úlohu strany medzi podriadenými,“ citoval server Echo24.cz z historických dokumentov.

Hovorca českej hlavy štátu Jiří Ovčáček k tomu dodal, že Milión chvíľok pre demokraciu, na ktorého akciách sa Pavlovo meno skloňuje, je teda vlastne Miliónom chvíľok pre KSČ.

 

 

Zdroj: Twitter/Jiří Ovčáček

V diskusii pod príspevkom ľudia Ovčáčkovi pripomenuli, že ešte v roku 2003 stál ako spolupracovník komunistických straníckych novín vo svojich textoch proti NATO a proti kapitalizmu.

Príklady textov Jiřího Ovčáčka pre komunistické Haló noviny

Lenže Ovčáček nebol jediným mužom, ktorý využil text servera Echo24.cz, aby skritizoval Petra Pavla. Pridal sa aj publicista Štěpán Kotrba, ktorý Pavla označil za „pijavicu“, ktorá sa prisaje na každý režim, či už komunistický, alebo kapitalistický.

„Dočerta, ľudia, neohovárajte KSČ. Nie je dôvod. Za toto strana nemôže. Nikdy, žiadna a za ktoréhokoľvek režimu, aj toho dnešného. Dnešný NATO generál, vtedy ČSLA kapitán Pavel bol a je jednoducho pijavica, ktorá sa prisaje vždy na každý režim. Bez ohľadu na to aký. Deti sa niektorým komunistom skrátka nepodarili…“ napísal Kotrba.

Zdroj: Facebook/Štěpán Kotrba

Nakoniec sa ozval aj sám generál vo výslužbe Petr Pavel a vyhlásil, že to bol prvý a posledný rozhovor, ktorý s Danielom Kaiserom zo servera Echo24.cz viedol.

„Blahoželám Danielovi Kaiserovi (Echo24) k nášmu prvému (a poslednému) rozhovoru. Niektorým zamestnancom médií nestačí ani dostupnosť archívnych zdrojov, ani ústretovosť a úplná otvorenosť spovedaného, aby sa hoci len priblížili role objektívneho ,strážneho psa demokracie‘. Škoda!“ zdôraznil.

 

 

Zdroj: Twitter/Petr Pavel

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Európania začali po vypuknutí pandémie kupovať viac zdravých potravín

Pandémia nového koronavírusu tvrdo zasiahla firmy a ekonomiky na celom svete. Najnovšia štúdia však odhalila aj jej nečakaný pozitívny vplyv. Spotrebitelia v...

Košice: V železničnej nemocnici zakázali návštevy

V košickej železničnej nemocnici platí od soboty zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach, a to vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu. Informovala o tom za...

Ukrajina: Haváriu vojenského lietadla prežili iba dvaja ľudia a 25 osôb zahynulo

Iba dvaja ľudia prežili a 25 osôb zahynulo, keď sa v piatok večer na východe Ukrajiny zrútilo vojenské lietadlo typu Antonov An-26....

Premiér Matovič: 360… 419… 552 Preberám vedenie boja voči Covid-19 do vlastných rúk

Situácia okolo pandémie nového koronavírusu na Slovensku je mimoriadne vážna. Tvrdí to premiér Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti s tým, že...

COVID-19 má 44. obeť, počet úmrtí v 2. vlne vzrástol oproti prvej o 125 %

Doteraz posledné, v poradí 44. úmrtie súvisiace s infekciou nového koronavírusu sa týkalo 67-ročnej pacientky, ktorá bola hospitalizovaná vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Lučenec. "Skonala...

Maďarsko: Počet nakazených naďalej stúpa, pribudlo 950 prípadov a 12 ľudí zomrelo

Za uplynulých 24 hodín pribudlo v Maďarsku 950 potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a 12 úmrtí spojených s ochorením COVID-19, informovala...

Koronavírus naďalej láme rekordy: Pribudlo 552 infikovaných a jedna mŕtva

Na Slovensku v piatok (25. 9.) pribudlo 552 infikovaných novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 8600. Laboratóriá otestovali 6483 vzoriek....
Slovensko
Pozitívne vzorky 8,600 +552 Dnes Úmrtí 44 +3 Dnes Uzdravení 4,098 Infikovaných 4,458 Last updated: 26. septembra 2020 - 13:26 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky