piatok, 7 augusta, 2020
32.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil...

Veľké dusno okolo generála Pavla: Novinár vypustil na verejnosť, čo vraj robil za komunistov. A generál buchol po stole

Dokumenty z archívu bezpečnostných zložiek v Brne a Prahe, ktoré sú verejnosti prístupné na nahliadnutie, ukazujú, že sa neskorší najvyššie postavený vojak NATO vzdelával u komunistických špiónov, ktorí ho školili na prácu v tyle nepriateľa.

Dá sa teda povedať, že Petr Pavel o svojich začiatkoch v armáde zahmlieval, a server si položil otázku, nakoľko bude Pavel dôveryhodný ako prezidentský kandidát.

Pavel už raz kandidátom bol, a to kandidátom na členstvo v komunistickej strane. Od roku 1983, teda dva roky predtým, ako sa šéfom komunistov v Sovietskom zväze stal Michail Sergejevič Gorbačov. Od toho si vraj Pavel sľuboval zmenu, ale sám sa chcel stať komunistom ešte pred jeho nástupom, čo dôveryhodnosť Pavlových slov oslabuje.

„Mne sa zdalo, že by mohla nastať podobná situácia ako v rokoch 1967 a 1968. Že je vôľa robiť aspoň drobné korekcie, ktoré potom môžu vyústiť do väčších zmien,“ povedal na koncerte Pamäti národa 28. októbra v pražskom Karlíne.

Pritom sami komunisti vyhodnocovali vzťah Petra Pavla k socialistickému zriadeniu ako kladný.

„Kpt. Pavel je triedne uvedomelý a politicky vyspelý. Ako člen strany pri výkone svojej funkcie napomáha presadzovať vedúcu úlohu strany medzi podriadenými,“ citoval server Echo24.cz z historických dokumentov.

Hovorca českej hlavy štátu Jiří Ovčáček k tomu dodal, že Milión chvíľok pre demokraciu, na ktorého akciách sa Pavlovo meno skloňuje, je teda vlastne Miliónom chvíľok pre KSČ.

 

 

Zdroj: Twitter/Jiří Ovčáček

V diskusii pod príspevkom ľudia Ovčáčkovi pripomenuli, že ešte v roku 2003 stál ako spolupracovník komunistických straníckych novín vo svojich textoch proti NATO a proti kapitalizmu.

Príklady textov Jiřího Ovčáčka pre komunistické Haló noviny

Lenže Ovčáček nebol jediným mužom, ktorý využil text servera Echo24.cz, aby skritizoval Petra Pavla. Pridal sa aj publicista Štěpán Kotrba, ktorý Pavla označil za „pijavicu“, ktorá sa prisaje na každý režim, či už komunistický, alebo kapitalistický.

„Dočerta, ľudia, neohovárajte KSČ. Nie je dôvod. Za toto strana nemôže. Nikdy, žiadna a za ktoréhokoľvek režimu, aj toho dnešného. Dnešný NATO generál, vtedy ČSLA kapitán Pavel bol a je jednoducho pijavica, ktorá sa prisaje vždy na každý režim. Bez ohľadu na to aký. Deti sa niektorým komunistom skrátka nepodarili…“ napísal Kotrba.

Zdroj: Facebook/Štěpán Kotrba

Nakoniec sa ozval aj sám generál vo výslužbe Petr Pavel a vyhlásil, že to bol prvý a posledný rozhovor, ktorý s Danielom Kaiserom zo servera Echo24.cz viedol.

„Blahoželám Danielovi Kaiserovi (Echo24) k nášmu prvému (a poslednému) rozhovoru. Niektorým zamestnancom médií nestačí ani dostupnosť archívnych zdrojov, ani ústretovosť a úplná otvorenosť spovedaného, aby sa hoci len priblížili role objektívneho ,strážneho psa demokracie‘. Škoda!“ zdôraznil.

 

 

Zdroj: Twitter/Petr Pavel

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Jedna z príčin výbuchov môže byť aj zásah zvonku, uviedol libanonský prezident Aún

Libanonský prezident Michel Aún v piatok uviedol, že príčina utorkových výbuchov v prístave v Bejrúte zatiaľ nie je stanovená. Dodal však, že...

Britániu a Francúzsko trápia horúčavy, tisíce ľudí zaplnili pláže a parky

Tisíce Britov hľadali v piatok útočisko pred spaľujúcou horúčavou, preto sa masovo nahrnuli na pláže a do parkov aj napriek varovaniam, aby...

Medzi novými prípadmi chorých na COVID-19 sú viacerí dovolenkári

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) eviduje v Bratislavskom kraji 15 nových pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19. Medzi nimi sú viacerí dovolenkári. Pre TASR...

Počas pandémie sa na Slovensko doviezlo rekordne veľa zdravotníckeho materiálu

Počas obdobia pandémie nového koronavírusu sa na Slovensko doviezlo rekordné množstvo zdravotníckeho materiálu. Vyplýva to z tvrdení experta a analytika makroekonómie Tomáša Kenderu a...

MIRRI: Sporiť budeme v oblasti projektov, nie v personálnych nákladoch

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR tvrdí, že celkové úspory rezortu bude vidno v oblasti projektov a nie vo sfére personálnych nákladov. Uviedol...

Most-Híd, SMK a Spolupatričnosť vytvoria spoločnú maďarskú stranu

Maďarské politické strany sa dohodli na spolupráci. Vytvoria jednu spoločnú maďarskú politickú stranu. Po rokovaní predstaviteľov mimoparlamentných strán SMK, Most-Híd a Spolupatričnosť...

Belgický súd nevydal katalánskeho exministra Puiga na stíhanie do Španielska

Belgický súd zamietol v piatok žiadosť španielskeho súdu o vydanie bývalého ministra katalánskej vlády Lluísa Puiga, ktorý v roku 2017 ušiel zo...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,523 +43 Dnes Úmrtí 31 +2 Dnes Uzdravení 1,846 Infikovaných 646 Last updated: 7. augusta 2020 - 17:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky