pondelok, 14 júna, 2021
21.2 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Pellegrini ministerský plat poberať nebude. Čo ak by mu prišiel? Poradil...

VIDEO Pellegrini ministerský plat poberať nebude. Čo ak by mu prišiel? Poradil by som sa s tretím sektorom

“Ja nechcem iba 'kúriť a svietiť'. To nie je môj štýl práce. Tu, chvalabohu, môžu byť moje celkom autonómne rozhodnutia, ktoré môžem spraviť, a nikomu sa nemusím prosiť, aby mi to pomohol dokončiť,” komentoval.

Ide o vážny rezort, tam treba pracovať, skonštatoval premiér

Plánuje sa ísť pozrieť, ako pokračujú búracie práce na skelete nemocnice na bratislavských Rázsochách.

Viaceré zdravotnícke témy, ako napríklad rekonštrukcie veľkých nemocníc či výstavba detenčného centra v Hronovciach, by chcel do konca volebného obdobia “dotiahnuť do konca”.

Priblížil, že po dohode s prezidentkou považuje za najoptimálnejšie riešenie práve to, že rezort zdravotníctva povedie práve on.

Na snímke vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vľavo predseda vlády SR Peter Pellegrini si preberá poverovaciu listinu na dočasné vedenie ministerstva zdravotníctva v Prezidentskom paláci 17. decembra 2019 v Bratislave. Zdroj: TASR

“Tým, že som sa s pani prezidentkou dohodol na takomto riešení, chcem poukázať, že naozaj ide o vážny rezort, ktorý nemôžeme prideľovať len tak, aby to nejako fungovalo, 'kúrilo sa a svietilo'. Tam treba pracovať,” skonštatoval.

Pellegrini dúfa, že všetko pôjde hladko

Verí, že systém, ktorý nastolila na ministerstve Kalavská, mu umožní zvládať aj túto povinnosť. Podľa Pellegriniho je to zároveň veľká výzva.

“Ale myslím si, že tím, ktorý je tam, je zdatný na to, aby dokázal plniť úlohy. Je to dôležitý rezort, ktorý má interakciu s občanmi dennodenne, nonstop. Dúfam, že všetko pôjde hladko a že sa nič vážne nestane,” nádeja sa.

Premiér prisľúbil, že rezort čakajú pozitívne zmeny. Rozpracovaných je podľa jeho slov viacero strategických vecí. Povzbudil odborníkov a kolektív, aby ich ďalej dopracovali a aby sa mohli implementovať do praxe čo najskôr.

Ministreský plat by predseda vlády venoval

Tvrdí, že sa za Kalavskú vždy ako predseda vlády postavil. “Nikdy som sa nevenoval jednému ministrovi a členovi vlády ako jej, v tom pozitívnom,” tvrdí. Dúfal, že ju ešte od podania demisie odhovorí.

Na snímke vľavo ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská počas demisie, vpravo predseda vlády SR Peter Pellegrini, poverený dočasným vedením jej rezortu. Zdroj: TASR

“Zajtra o 8.00 h pôjdem na úrad, upravím poradu, rozdelím úlohy a pracujeme. Mne už teraz nepomôže lamentovať nad rozliatym mliekom,” dodal Pellegrini.

Ministerský plat poberať nebude. Ak by mu prišiel, poradil by sa s tretím sektorom, kam by ho venoval.

Kalavská sa s Pellegrinim rozchádza v dobrom

Kalavská po demisii priznala, že jej je “ťažko” a “smutno”. “To sú prirodzené pocity, keď vám na niečom záležalo,” povedala s dôvetkom, že tiež odchádza s pocitom dobre vykonanej práce.

“Skutočne som sa snažila zahodiť svoje ego. Myslím si, že dosť výrazne som ho potlačila, pretože som skutočne túžila niečo na Slovensku zlepšiť. Aj keď už nebol priestor, aby parlament zasadal a prijal zákony, ktoré by reálne mohli slovenskému zdravotníctvu pomôcť, tam už nebol môj priestor a môj pohár pretiekol,” komentovala.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vpravo) prijala demisiu ministerky zdravotníctva SR a nominantky Smeru-SD Andrey Kalavskej (vľavo). Zdroj: TASR

Dúfa, že budúci minister zdravotníctva siahne po materiáloch, ktoré na ministerstve niekoľko rokov pripravovali.

“Keď príde minister na úrad, musí riešiť, ako to bude s ústavnou a ambulantnou zdravotnou starostlivosťou. Nemáme kam odkladať chronicky chorých pacientov. Dlhodobá starostlivosť u nás vôbec nie je,” dodala s tým, že sa s Pellegrinim sa “rozchádza v dobrom”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 +12 Dnes Úmrtí 12,441 +2 Dnes Uzdravení 377,282 Infikovaných 1,315 Last updated: 14. júna 2021 - 13:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -