utorok, 26 januára, 2021
-0.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Prvá nemocnica s automatizovaným systémom výdaja liekov bude na Považí

Prvá nemocnica s automatizovaným systémom výdaja liekov bude na Považí

Ako informoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, projekt má uľahčiť prácu zamestnancom a zvýšiť presnosť a kontrolovateľnosť skladovania a vychystávania liekov a zdravotníckeho materiálu, a tiež umožniť následnú evidenciu spotreby na pacienta.

Automatizácia skladovania, výdaja, evidencie a spotreby liekov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu umožní nemocnici na základe 2D kódu dosledovať spotrebu každej tabletky, masti i zdravotníckeho materiálu. Vďaka tomuto systému je možné efektívnejšie hospodáriť s liekmi i vyhodnotiť spotrebu na pacienta.

„Je to jeden z najmodernejších systémov skladovania a distribúcie liekov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu. Projekt pozostáva z viacerých častí, a to stavebných prác, ktoré sú už zrealizované a dodania technológie. Na tento účel TSK investoval viac ako milión eur,“ povedal Baška.

Podľa riaditeľa NsP Považská Bystrica Igora Steinera v rámci technológie projekt zahŕňa dodanie veľkého automatu na skladovanie špeciálneho zdravotníckeho materiálu, liekomatu, kde sa budú uskladňovať tabletky, a rotomatu. Ten by mal slúžiť na skladovanie veľmi citlivých ampúl, ktoré by sa mohli znehodnotiť následkom pádu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 08:42 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky