utorok, 15 júna, 2021
19.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Trump šípi, že Kim má preňho vianočný darček. Záleží na ňom, čo...

Trump šípi, že Kim má preňho vianočný darček. Záleží na ňom, čo dostane

Pchjongjang varoval, že podnikne nešpecifikovaný krok, ak Spojené štáty do konca roka neprídu s ústupkami vo vzájomných rokovaniach o denuklearizácii Kórejského polostrova. Do Washingtonu odkázal, že Spojené štáty dostanú “vianočný darček” v závislosti od toho, ako sa zachovajú. Vyvolané špekulácie sa sústreďovali na možnosť raketového testu, vrátane testu medzikontinentálnej balistickej rakety schopnej niesť jadrovú hlavicu.

„Možno to bude taký darček, že namiesto raketového testu mi pošle nejakú nádhernú vázu,” povedal Trump novinárom na Floride, kde trávi vianočné sviatky.

„Možno od neho dostanem pekný darček. To nikdy neviete,” dodal.

Rokovania o severokórejskom jadrovom programe sú v slepej uličke od februára, keď sa stretli lídri Spojených štátov a Severnej Kórey  vo vietnamskom Hanoji. Ich summit sa skončil bez dosiahnutia očakávanej dohody, lebo Severná Kórea žiadala zrušenie amerických sankcií výmenou za čiastočnú denuklearizáciu, čo Trump nebol ochotný urobiť.

Satelitné snímky najnovšie zachytili novú stavbu v severokórejskej továrni, ktorá je využívaná na výrobu vybavenia na odpaľovanie rakiet s dlhým doletom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,087 +49 Dnes Úmrtí 12,446 +5 Dnes Uzdravení 377,425 Infikovaných 1,216 Last updated: 15. júna 2021 - 23:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -