nedeľa, 28 februára, 2021
1.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Strnulosť, mínové pole nenávisti... Pápež František poslal odkaz 1,3 miliarde katolíkov na...

Strnulosť, mínové pole nenávisti… Pápež František poslal odkaz 1,3 miliarde katolíkov na celom svete

Pápež zhromaždenému davu povedal: “Možno ste si zmýlili myšlienky, možno ste celkom stratili orientáciu, ale Boh vás aj tak neprestáva milovať.”

Pútnici z celého sveta sa predtým zišli v biblickom meste Betlehem v Izraeli, ktoré je kresťanmi považované za rodisko Krista. Tisícky ľudí sa zúčastnili na slávnostiach v tamojšom Chráme Narodenia Pána.

Najprominentnejší rímskokatolícky predstaviteľ na Blízkom východe, arcibiskup Pierbattista Pizzaballa, pricestoval z Jeruzalema a viedol procesiu.

František v sobotu varoval, že “strnulosť” pri prežívaní kresťanskej viery vytvára “mínové pole” nenávisti a nedorozumenia vo svete, v ktorom je kresťanstvo čoraz bezvýznamnejšie.

František zároveň vyzval cirkevných lídrov a vatikánskych byrokratov, aby “zmenili mentalitu”. Dodal, že kresťanská viera je v modernom svete menej viditeľná – dokonca ignorovaná.

Argentínsky pápež počas príhovoru ku kardinálom, biskupom a kňazom pracujúcim na pôde Svätej stolice požiadal, aby sa nebránili zmenám a prijali ich.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 Úmrtí 7,075 Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 07:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky