Filipíny: Po príchode tajfúnu trávia tisíce ľudí Vianoce v evakuačných centrách

  0
  Miestni obyvatelia nastupujú do vojenskej dodávky počas evakuácie v dôsledku príchodu tajfúnu Kammuri v meste Legazpi v utorok 3. decembra 2019. (Autor: TASR)

  Phanfone prešiel od utorkového popoludnia nad pevninu už päťkrát, avšak nezoslabol, uviedol filipínsky meteorologický úrad.

  Podľa jeho najnovšej aktualizácie sprevádzal tajfún vietor so stálou rýchlosťou do 140 kilometrov za hodinu a nárazmi do 195 km/h, pričom sa presúval smerom na západ.

  Od utorka muselo viac než 4000 ľudí opustiť domovy v piatich provinciách na východe Filipín. Vyše 23.700 ľudí medzitým uviazlo v prístavoch po tom, ako pozastavili prevádzku trajektov.

  Pre zlé počasie tiež zrušili najmenej 83 vnútroštátnych letov a v niektorých postihnutých oblastiach došlo k prerušeniu dodávok elektriny.

  Tajfún Phanfone, ktorý dostal v krajine miestny názov Ursula, je 21. tropickou cyklónou, ktorá zasiahla Filipíny v tomto roku.

  Len pred troma týždňami si ničivý tajfún Kammuri vyžiadal v tejto ostrovnej krajine 17 obetí na životoch.

  Jedným z najsilnejších tajfúnov, aký zasiahol Filipíny v posledných rokoch, bol Haiyan z novembra 2013, keď zahynulo viac ako 6300 ľudí a vyše štyri milióny obyvateľov prišli o svoje príbytky.

  - Reklama -