Viac ako 45 denne. Toľko sa deje násilných činov na deťoch

  0
  Na snímke 29. ročník Najmilšieho koncertu roka organizovaný spoločnosťou Úsmev ako dar, ktorý je prehliadkou detí z detských domovov a náhradných rodín. (Autor: TASR)

  OSN od roku 2010 potvrdila viac ako 170 000 vážnych násilných činov voči deťom, ku ktorým došlo vo vojnách – čo znamená za posledných desať rokov viac než 45 denne.

  Medzi tieto závažné činy spáchané voči deťom sa započítavajú zabíjanie, zmrzačenie, sexuálne násilie, únosy, odopieranie prístupu k humanitárnej pomoci, nábor detí za vojakov a útoky na školy a nemocnice.

  V roku 2018 OSN zaznamenala vyše 24.000 vážnych násilných činov voči deťom, čo bolo takmer trikrát viac než v roku 2010. V približne polovici týchto prípadov boli deti usmrtené alebo zmrzačené leteckými útokmi a výbušnými zbraňami, ako sú nášľapné míny a mínomety.

  UNICEF zároveň konštatuje, že počet krajín postihnutých vojnou je najvyšší za tri desaťročia.

  „Konflikty po celom svete trvajú dlhšie a spôsobujú viac krviprelievania a stoja viac mladých životov,” uviedla výkonná riaditeľka UNICEF-u Henrietta Foreová.

  Podľa záznamov UNICEF-u sú najviac ohrozené predovšetkým deti v Sýrii, Jemene a Afganistane.

  Organizácia vyzvala bojujúce strany na celom svete, aby prestali porušovať práva detí a zameriavať sa na civilnú infraštruktúru.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu