Bugár: Toto najviac prekážalo Fideszu. Šéf Mosta hovorí o ´orbanizácii´ Slovenska

  0
  Viktor Orbán (vľavo) a Béla Bugár (vpravo) v Čičove v okrese Komárno 7.októbra 2005. (Autor: TASR)

  Most-Híd sa napokon spojil so stranou MKDA, Šanca či Rómskou iniciatívou Slovenska, a na kandidátnej listine strany sú aj predstavitelia Slovenského zväzu nepočujúcich.

  Tlak na SMK bol veľký, tvrdí Bugár

  Bugár hodnotí nedohodu ako zahodenie historickej šance zo strany SMK.

  V dohode o spoločnom postupe do volieb sa podľa Bugára hovorilo aj o tom, že v ňom nebude žiadny vplyv z Maďarska. „Dalo by sa to, pokiaľ by delegácia, s ktorou sme rokovali, držala dohodu. Aj u predsedu SMK (Józsefa Menyhárta, pozn. TASR) sme počuli, že nebude žiadny vplyv zo zahraničia a že aj oni chcú mať stranu samostatnú. Podľa mňa toto najviac prekážalo Fideszu,“ povedal šéf Mosta-Híd s tým, že tlak na SMK bol veľký.

  7.október 2005: Problematika vzťahov medzi Maďarmi žijúcimi v Maďarsku a v ostatných krajinách Karpatskej kotliny dominovali na rokovaní predsedu maďarskej strany Fidesz Viktora Orbána (vľavo) a vtedajšieho predsedu SMK Bélu Bugára (vpravo)  v Čičove v okrese Komárno. Zdroj: TASR 

  Most-Híd absolvoval aj sériu rokovaní piatich strán, kde boli okrem Mosta-Híd MKDA, SMK, Maďarské fórum a Spolupatričnosť.

  Dohoda piatich maďarských strán o spoločnej volebnej strane podľa Bugára stroskotala v predstave o povolebnom postupe.

  Nechce, aby volebná kampaň bola o Maledivách

  Keď strany chceli, aby sa odmietla povolebná spolupráca so Smerom-SD, Most-Híd podľa Bugára povedal, že nechce spolupracovať ani s OĽaNO, čo ostatní odmietli.

  Bugár si myslí, že preferencie Mosta-Híd budú narastať, nemá žiadnu obavu, že by sa jeho strana nedostala v roku 2020 do parlamentu.

  Súčasný minister dopravy a výstavby Árpád Érsek je podľa neho ako volebný líder dostatočne cieľavedomý, akčný a má za sebou úspechy.

  „Nechcem, aby volebná kampaň bola o tom, či som sa na Maledivách s niekým stretol alebo nestretol, ale hlavne, aby to bolo o našom programe a predstave, ako pokračovať v budovaní Slovenska,“ vysvetlil Bugár, prečo nie je lídrom Mosta-Híd do parlamentných volieb.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu