nedeľa, 1 augusta, 2021
18.6 C
Bratislava
ÚvodArénaÉrsek: Práce na veľkoplošných opravách ciest 1. triedy sa začnú na jar

Érsek: Práce na veľkoplošných opravách ciest 1. triedy sa začnú na jar

SSC podľa rezortu dopravy vo svojom písomnom vyjadrení pre ÚVO “zdôvodnil a vyvrátil všetky domnelé porušenia zo strany uchádzačov” a v závere žiada úrad, aby námietky uchádzačov v celom rozsahu zamietol, “keďže sú neodôvodnené a účelové”.

“Veríme, že sa nebude opakovať situácia z diaľničných tendrov, keď budú firmy uplatňovať revízne postupy tak, aby úmyselne brzdili opravu ciest,” uviedol pre TASR minister dopravy.

SSC v októbri vyhlásila novú súťaž na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy, ktorá je rozdelená na časti. Cenu odhadla na 166,56 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

SSC musela pôvodnú súťaž zrušiť na základe rozhodnutia ÚVO práve pre nerozdelenie zákazky na časti.

Zákazka zahŕňa opravy vozoviek na cestách prvej triedy výmenou degradovaných vrstiev krytu vozovky s cieľom zlepšenia prevádzkovej spôsobilosti krytu vozovky a predĺženia životnosti vplyvu porúch na nižšie položené vrstvy vozovky.

Na cesty prvej triedy bolo zabezpečených 200 miliónov eur nad rámec rozpočtu na obdobie štyroch rokov. Za túto sumu sa malo opraviť alebo zrekonštruovať každý zo štyroch rokov približne 130 kilometrov ciest prvej triedy.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,531 Infikovaných 576 Last updated: 1. augusta 2021 - 05:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -