streda, 1 decembra, 2021
5.5 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Galko: Navrhujem, aby lietadlo do Iraku pilotovali Danko s Pellegrinim

VIDEO Galko: Navrhujem, aby lietadlo do Iraku pilotovali Danko s Pellegrinim

Galko vo svojom statuse upozorňuje na riziko zostrelenia vládneho špeciálu, ktorý je pre návrat našich vojakov pripravený použiť predseda vlády Peter Pellegrini

“Pri všetkej úcte k vážnosti témy navrhujem, aby to lietadlo okamžite vzlietlo už aj a okamžite letelo pre vojakov do Iraku iba v prípade, ak ho budú pilotovať Andrej Danko s Petrom Pellegrinim,” takto komentoval svoj pohľad na situáciu Galko.

Zároveň uviedol, že “takto sa presne zahraničná a obranná politika nemá robiť.”

“Nevidím dôvod takýmto chaotickým spôsobom vystavovať riziku zostrelenia našich pilotov a riziku straty životov našich vojakov, ktorí sú momentálne v Iraku nejakým hurá útekom len pre predvolebné preferencie,” uzavrel bývalý saskár.

Medzičasom už Pellegrini reagoval, že vojakov z Iraku nestiahne, pričom argumetoval rizikom, ktoré popísal Galko.

Predseda vlády zverejnil v tejto súvislosti video z brífingu po stretnutí s najvyššími predstaviteľmi bezpečnostných zložiek:

“Ak by sa Slovensko snažilo nepremyslene a individuálne evakuovať slovenských vojakov, ktorí plnia úlohy výcvikovej misie NATO v Iraku, mohlo by ohroziť ich životy. Prípadná evakuácia musí byť koordinovaná v rámci celej jednotky, ktorá plní misiu,”  povedal premiér na mimoriadnom nedeľňajšom brífingu po stretnutí s predstaviteľmi bezpečnostných zložiek.

Autor: GG

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 16:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img