VIDEO Galko: Prečo Trnka dávno nie je v base? Asi toho veľa vie…

  0
  Na snímke poslanec NR SR Ľubomír Galko (nezaradený) po tlačovej konferencii DS 17. októbra 2019 v Bratislave. (Autor: TASR)

  Prečo sa v prípade Trnku zastavil stroj

  “Pýtame sa, prečo sa v prípade tohto pána akoby zastavil stroj. Je to preto, že veľa toho vie a takto môže mnohých ľudí zničiť?” povedal Galko. Považuje za dôležité, aby sa vyšetrovali “skutočne všetci”, u ktorých existujú isté podozrenia.

  Členovia DS na tlačovej konferencii kritizovali súčasnú vládu. Vytýkali jej napríklad pomalú výstavbu diaľnic, stagnáciu kvality podnikateľského prostredia, ale aj rozpočet.

  Líder kandidátky Demokratickej strany (DS) Jozef Rajtár (vpravo) a člen predsedníctva DS Ľubomír Galko. Zdroj: TASR

  Podľa členky strany, nezaradenej poslankyne Natálie Blahovej, vláda zanedbala tiež školstvo, zdravotníctvo a sociálnu oblasť. Galko doplnil, že mimoriadne nevydarený rok má za sebou aj slovenská obrana.

  Žiadame väzobné stíhanie Trnku

  Galko a Rajtár žiadali na začiatku decembra 2019 Generálnu prokuratúru (GP) SR o väzobné stíhanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T. Argumentovali tým, že väzobné stíhanie má predísť tomu, aby Dobroslav T. mohol ovplyvňovať svedkov a mariť vyšetrovanie, zabrániť jeho úteku a vyhýbaniu sa trestnému konaniu, ale aj zaistiť jeho bezpečnosť.

  Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) koncom decembra obvinil Dobroslava T. za zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Skutku sa mal dopustiť v rokoch 2007 až 2014, keď po prevzatí zvukovej nahrávky Gorila od Mariana K. ju ukrýval a neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní. Konať tak mal podľa polície s úmyslom zadovážiť majetkový prospech sebe a Marianovi Kočnerovi.

  Ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD) zhodnotila jeho obvinenie ako potvrdenie kvalitnej práce polície, ktorá si zodpovedne plní svoje povinnosti.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu