Alarmujúce množstvo Slovákov neverí v justíciu. Prečo sme dosiahli druhý najhorší výsledok v EÚ

  0
  Ilustračné foto (Autor: TASR)

  Dôvera v súdnictvo sa zhoršila

  Z prieskumu vyplýva, že sa dôvera v súdnictvo na Slovensku zhoršila o desať percent od posledného merania v máji minulého roku. Justícii na Slovensku v novembri 2019 verilo 23 percent opýtaných, päť percent sa nevedelo vyjadriť.

  Medzi meraniami v máji a novembri sa objavili informácie o možnom prepojení viacerých sudcov na Mariana Kočnera, ktorý čelí obžalobe v kauze vraždy Jána Kuciaka.

  Problém rezort vidí v medializovaných kauzách

  Za prepad a aktuálny problém vníma rezort spravodlivosti medializované kauzy, ktoré naštrbili dôveru verejnosti v nezávislé súdnictvo. “Minister spravodlivosti však aktívne koná, pripravil a pripravuje disciplinárne návrhy a spolupracujeme aj s orgánmi činnými v trestnom konaní,” uviedla pre TASR hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová.

  Rezort sa tiež bráni prieskumom, ktorý spovedal samotných účastníkov konania. Podľa ministerstva tieto dotazníky priniesli pozitívne výsledky. “Zároveň poukazujeme na rozdiel medzi inštitucionálnou nezávislosťou a medzi verejnosťou vnímanou nezávislosťou súdnictva,” dopĺňa rezort.

   

   

  - Reklama -