Tereza Spencerová v šoku: Čo to? Nedávno brali Rusko za hrozbu. Nové info

  0
  Vladimir Putin (Autor: TASR)

  „Minulý týždeň Putin šokoval návrhmi ústavných zmien, na ktorých prerokovanie a pripomienkovanie dostali štátne orgány včera jediný deň. Do dneška (22. 1.) má byť všetko hotovo, nič sa nebude naťahovať. Šup-šup. Fascinujúce. Pokope je už aj nová vláda. A Putin podpísal novú doktrínu potravinovej bezpečnosti Ruska,“ napísala Spencerová.

  „Medzitým Rusko nechápe, prečo Londýn oficiálne tvrdí, že Johnson v nedeľu v Berlíne na líbyjskej konferencii Putinovi hovoril, že normalizácia vzťahov nie je možná, keď si vraj o schôdzku požiadal sám, v rozhovore znel zmierlivo a vraj všetko celkovo vyzeralo, ako že o normalizáciu naopak stojí. Britský The Times je toho názoru, že treba Rusko popostrčiť bližšie k Západu a vraziť klin medzi Rusov a Číňanov a zabrániť tak tomu, aby Čína Rusko zhltla. Mimochodom, šéf NATO Stoltenberg teraz považuje Rusko za jednu z hlavných ,výziev‘, ktorá stojí pred Západom, pričom ešte donedávna Rusko patrilo rovno medzi ,hlavné hrozby‘. Čo to?“ dodala.

  Jens Stoltenberg

  Jens Stoltenberg. Zdroj: TASR

  Následne sa venuje faktu, že zatiaľ čo je americký prezident Donald Trump v Davose, vo Washingtone prebieha senátna časť jeho impeachmentu. „Zatiaľ sa demokrati s republikánmi handrkujú o procedurálnych otázkach,“ uviedla.

  Donald Trump počas tlačovej konferencie v rámci Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose

  Donald Trump počas tlačovej konferencie v rámci Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose. Zdroj: TASR

  Ukrajina potom podľa Spencerovej síce stále chce čo najviac zjednodušiť svoje colné vzťahy s EÚ, ale o colnú úniu s Európou už nestojí.

  A čo Libanon? „Libanon má novú vládu, na ktorej sa zhodli hlavné politické sily vrátane Hizballáhu. Tri mesiace trvajúce demonštrácie pokračujú,“ podotkla.

  Záverom sa venuje tiež Číne. „Sotva Čína oficiálne priznala existenciu smrtiaceho koronavírusu, počty jeho obetí rastú a Peking akoby už na nový vírus hádzal prípadné spomalenie celej ekonomiky. Fascinujúce,“ poznamenala.

  „Zatiaľ čo sa v Davose všemožne skloňuje klíma a fosílne palivá, Čína v provincii Sin-ťiang objavila ropu v najhlbšom vrte v Ázii – v deviatich kilometroch pod zemou,“ uzavrela.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu