pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodArénaAko rozhodne súdna rada? Gál chce pozastaviť funkcie Maruniakovej a Cvikovej

Ako rozhodne súdna rada? Gál chce pozastaviť funkcie Maruniakovej a Cvikovej

Gál podal svoj návrh po prejdení legislatívnych zmien, ktoré ho oprávňujú, aby takýto návrh podal aj bez toho, aby bolo sudkyniam vznesené obvinenie v trestnom konaní.

Zuzana Maruniaková je sudkyňa Okresného súdu Bratislava V, o ktorej si mal Marian K. písať s bývalou štátnou tajomníčkou ministra spravodlivosti Monikou Jankovskou cez šifrovanú aplikáciu Threema. Z ich komunikácie vyplynulo, že bola Maruniaková Jankovskou ovplyvňovaná, aby rozhodla v prospech Mariana K. v jeho spore s TV Markíza o jednu zo štyroch zmeniek.

Tie mal podľa Úradu špeciálnej prokuratúry Marian K. spolu s bývalým riaditeľom televízie Pavlom R. sfalšovať, za čo sú súdení na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Denisa Cviková je sudkyňa, ktorá mala Maruniakovej pomáhať v rozhodovaní napriek tomu, že nešlo o jej prípad.

Podľa hovorkyne Kancelária Súdnej rady SR Veroniky Müller pozvala predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková obe sudkyne na zasadnutie, aby sa k návrhu ministra vyjadrili. “Či sa sudkyne na zasadnutí Súdnej rady zúčastnia, je na ich rozhodnutí a uvážení,” uzavrela Müller.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 27. septembra 2021 - 15:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -