štvrtok, 22 apríla, 2021
9 C
Bratislava
Úvod Aréna Česmad si počká na novú vládu: Násilné vymáhanie zmien bolo nekonštruktívne

Česmad si počká na novú vládu: Násilné vymáhanie zmien bolo nekonštruktívne

Dopravcovia očakávajú, že nová vláda a nový parlament dohodnuté podmienky nielen podporí, ale v prospech dopravcov SR aj zásadne zlepší s účinnosťou od 1. januára 2020.

„Návrh Ministerstva financií SR k úprave dani z motorových vozidiel schválilo Prezídium združenia Česmad Slovakia s vedomím, že aktuálna vláda SR už nemôže tento legislatívny proces ukončiť,” uviedlo združenie vo vyhlásení zaslanom médiám.

Ponúknutý návrh považuje Česmad Slovakia za akceptovateľný, očakáva však, že bude východiskom pre ďalšie rokovania s novovzniknutou vládou, ktorá vzíde z februárových parlamentných volieb.

Zástupcovia združenia rokujú s predstaviteľmi všetkých politických strán, ktoré by sa mohli dostať do parlamentu. Niektoré strany podľa dopravcov uvažujú o znížení dane z motorových vozidiel na úroveň minimálnych sadzieb Európskej únie.

„Práve tieto minimálne sadzby dane z motorových vozidiel sú cieľom budúcich rokovaní združenia,” uviedlo združenie.

Na rozdiel od menšej Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) považuje Česmad Slovakia akékoľvek ďalšie násilné vymáhanie zmien dohodnutých podmienok predvolebnom období za nekonštruktívne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 377,473 +764 Dnes Úmrtí 11,304 +60 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,869 Last updated: 22. apríla 2021 - 02:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -