Trump sa po výbuchu impeachmentu posmieval opozícii. Ale vážne brutálne. Klamete, udrela CNN

  0
  Americký prezident Donald Trump drži výtlačok novín The Washington Post s titulkom Trump oslobodený počas prejavu v Bielom dome. (Autor: TASR)

  „Bolo to zlo, bola to korupcia, boli to špinaví policajti, boli to ľudia, čo nechávajú uniknúť informácie, boli to klamári,“ povedal k procesu impeachmentu prezident Trump, ktorý bol pred Senátom zbavený obvinení v oboch bodoch obžaloby, takže ďalej zostáva hlavou USA.

  Potom sa oprel do bývalého riaditeľa FBI Jamesa Comeyho, ktorého vyhodil pred tromi rokmi.

  „Keby som nevyhodil Jamesa Comeyho, ktorý predstavoval katastrofu, je možné, že by som tu teraz nestál,“ konštatoval.

  James Comey

  James Comey. Zdroj: TASR

  Narážal na to, že Comey začal vyšetrovanie možného zasahovania Ruska do amerických volieb. „Prešli sme si Ruskom, Ruskom, Ruskom. To všetko boli nezmysly,“ dodal americký prezident. Comeyho potom označil za „vrece hnusu, za najväčšiu spodinu v FBI“.

  Trump tvrdil, že sa Comey priznal v roku 2017 pred senátnym právnym výborom k únikom informácií. Ale CNN upozornila, že Comey to naopak poprel.

  Následne sa Donald Trump pustil do predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej, ktorá začala proces jeho odvolávania.

  „Nancy Pelosiová je hrozná osoba. Pochybujem, že sa vôbec modlí,“ podotkol k predsedníčke.

  Nancy Pelosiová

  Nancy Pelosiová. Zdroj: TASR

  Podobné označenia smeroval aj na demokrata Adama Schiffa, ktorý mal na starosti impeachment: „Adam Schiff je brutálna a hrozná osoba.“

  Nešetril ani senátora Mitta Romneyho. Ten ako jediný republikán hlasoval za odvolanie. „Máte tu niekoho, kto použil náboženstvo ako barličku. Ale viete, je to kandidát na prezidenta, ktorý neuspel, a všeličo sa môže stať, keď tak hrozne zlyháte.“

  Svojich odporcov má Trump za bláznov. „Porážal som ich celý život a budem ich porážať zase,“ poznamenal Trump s predpokladom, že impeachmentu zrejme bude čeliť v budúcnosti znovu.

  Trump potom vysvetlil, prečo naliehal na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby nechal vyšetrovať bývalého viceprezidenta Joea Bidena a jeho syna Huntera, ktorý pracoval pre ukrajinskú firmu Burisma.

  Má pochybnosti o tom, že Hunter Biden konal v medziach zákona, aj keď ukrajinské vyšetrovanie nepreukázalo, že by sa čohokoľvek dopustil, spresnila CNN.

  Viac nájdete na webe Novinky.cz TU a TU.

  autor: nab

  - Reklama -