Bugár dal smerákom košom. Sme zodpovedná strana, tvrdí

  0
  Béla Bugár (Autor: TASR)

  Zvolávať schôdzu v čase kampane nie je zodpovedné

  “Most-Híd je zodpovedná strana, preto sa tohto procesu nezúčastní,” uviedla pre TASR hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme. Zvolávať schôdzu v čase kampane nie je podľa strany zodpovedné, obzvlášť k téme, ktorá zvyšuje spoločenské napätie, pričom Istanbulský dohovor takou témou podľa strany je.

  Slovensko nečelí žiadnej hrozbe

  Strana podľa hovorkyne nemá výhrady k návrhom, ktoré pomôžu dôchodcom a mladým rodinám. Magdeme dodala, že Most-Híd už skôr inicioval podobné opatrenia. Napriek tomu zvolávať mimoriadnu schôdzu, na ktorej by sa v zrýchlenom režime prijímali nové opatrenia, Most-Híd nechce.

  “Sme však presvedčení, že Slovensko momentálne nečelí žiadnej hrozbe, aby sa musel využívať nástroj skráteného legislatívneho konania a poslanci schvaľovali zákony, na ktoré by musela nájsť potrebné finančné prostriedky ďalšia vláda. Strana Most-Híd nemá záujem participovať na volebnej kampani žiadnej politickej strany,” uviedla Magdeme v tejto súvislosti.

  Mimoriadna schôdza a Istanbulský dohovor

  Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v utorok avizoval, že vláda má v stredu (12. 2.) schvaľovať návrh zákona o zdvojnásobení prídavkov pre rodičov a zavedení 13. dôchodku. Poslanci Smeru-SD by rovnako mali iniciovať zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, na ktorej by sa spomínané návrhy, v rámci skráteného legislatívneho konania, ešte pred parlamentnými voľbami (29. 2.) mali prijímať.

  Predseda SNS a NR SR Andrej Danko podporil zvolanie schôdze, podmienkou SNS je prerokovať na nej aj Istanbulský dohovor a zrušenie diaľničných známok pre fyzické osoby či živnostníkov s vozidlami do 3,5 tony.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu