streda, 28 júla, 2021
33.3 C
Bratislava
ÚvodArénaVerím, že sa mi začne nový život. Cirkev so mnou už nepočíta,...

Verím, že sa mi začne nový život. Cirkev so mnou už nepočíta, hovorí Bezák. Jeho úmysly boli zmarené neprajníkmi a pokrytcami, dodáva poslanec

Bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák po piatich rokoch priznáva, že stratil akúkoľvek nádej na vyriešenie svojej kauzy. Cirkev s ním už podľa neho nepočíta. Povedal to v rozhovore pre TV Markíza.

Bezák okrem iného priznal aj to, kde plánuje najbližšie roky zakotviť. „Je to zásadná zmena pre mňa. Veď z arcibiskupa sa stane učiteľ – neviem, či to nie je taký precedens pre celý svet,“ hovorí arcibiskup s tým, že od septembra začína pôsobiť ako učiteľ na Gymnáziu C. S. Lewisa v Petržalke.

„Verím tomu, že zvedavosť a mladosť mladých ľudí preskočí aj na mňa. Miesto na Gymnáziu C. S. Lewisa v Petržalke mi pripadá veľmi vhodné, aby som sa stal učiteľom študentov a mohol im ponúknuť niečo zo svojich skúseností,“ hovorí Bezák, pričom bude vyučovať náboženstvo a etiku.

Na škole je však bežné, že si učitelia so žiakmi tykajú. Toho sa trochu obáva samotný Bezák. „Predsa už mám svoj vek. A čo ma budú volať Robo? Túto otázku doriešim neskôr,“ povedal s úsmevom emeritný arcibiskup.

Novinkou bude pre neho aj teambuilding s kolegami učiteľmi, avšak na to sa veľmi teší. Najmä na lyžovanie. Taktiež je zvedavý, akú prezývku dostane od samotných žiakov.

„Päť rokov bol čas aj na také doliečenie rán. Boli to také moje prázdniny. Verím, že od tohto nového školského roku začne aj taký nový život. Stal som sa slobodnejším. Nečakám návrat späť, rehabilitáciu. To je oslobodzujúce,“ uzavrel Róbert Bezák. Od septembra tak bude poberať aj učiteľský plat, pričom doteraz žil najmä z príspevkov jeho rodiny či dobrodincov. Zriekol sa však sumy, ktorú mu núkali biskupi, keďže si vedel predstaviť neskoršie výčitky.

Čisté úmysly boli zmarené neprajníkmi a pokrytcami, tvrdí poslanec

K celej situácii sa vyjadril aj nezaradený poslanec Oto Žarnay, ktorý si myslí, že Bezák je zosobnením kresťanskej pokory a lásky k ľuďom, pričom je ho škoda. „Takých ľudí, ako je Róbert Bezák, ktorý je zosobnením nielen kresťanskej skromnosti a pokory, ale aj lásky k ľuďom, je škoda. Dostali šancu morálne povzniesť národ a možno aj celé ľudstvo, ale ich čisté úmysly boli (tak ako už neraz v dejinách) zmarené neprajníkmi a pokrytcami,“ napísal na svojom Facebooku Žarnay, ktorý praje Bezákovi, aby sa mu v škole darilo a aby tak mohol pokračovať v napĺňaní najvyššieho ľudského poslania.

„Kiežby som aj ja mohol mať takýchto učiteľov,“ povzdychol si na záver poslanec.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 19:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -