Európa patrí Európanom, Maďarsko Maďarom! Najväčšie nebezpečenstvo od nadvlády Osmanov, zahrmelo znova od susedov

  0
  Maďarská vlajka (Autor: TASR)

  Politik vládnej strany Fidesz János Lázár je presvedčený o tom, že Európa dnes čelí najväčšiemu nebezpečenstvu od dôb osmanských Turkov. „Dnes nikto neprizná, že sa Európa ocitla v najväčšom nebezpečenstve od dôb osmanského dobytia,“ podotkol Lázár.

  János Lázár

  János Lázár. Zdroj: Kancelária maďarského ministra/Károly ÁRVAI

  Dnes vraj Európu ohrozujú ľudia z „juhovýchodu“. Liberáli vraj tejto hrozbe odmietajú čeliť, pretože ich zaujíma len ekonomický prínos prichádzajúcich osôb, lenže pre konzervatívne zmýšľajúceho Lázára peniaze nie sú všetko. Útoky v Paríži, v Londýne alebo v Barcelone ukazujú, že tento model nefunguje. Európski politici by sa preto podľa Lázára mali prestať zaoberať otázkou kvót na prerozdeľovanie migrantov. Namiesto toho by mali hľadať cestu, ako zabrániť pokusu o okupáciu Európy. Politik skutočne použil slovo „okupácia“. „Inak sa za pár generácií staneme menšinou vo svojej vlastnej krajine, dokonca aj na celom kontinente,“ varoval Lázár.

  Maďarsko na to začalo upozorňovať ako prvé a postupom času sa začali pridávať ďalšie štáty. Maďari si vraj ako prví uvedomili, že migrácia nevyrieši problémy starnúcej Európy. Starému kontinentu však nesmie ísť len o ekonomickú stránku veci, ale aj o zachovanie jeho identity, tradícií a náboženstva.

  Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.