Gučík o Dankovej návšteve: A prečo by som vám to mal povedať? Žijeme v jednom malom šerblíku, kde sa každý s každým pozná

  0
  Michal Gučík (Autor: TASR)

  Meno Michala Gučíka bolo v posledných dňoch na pretrase v súvislosti s jeho stretnutím s Andrejom Dankom, ako aj s Bélom Bugárom. V Gučíkovom dome v bratislavskej Vrakuni mali politické špičky riešiť vzniknutú koaličnú krízu.

  Gučíkovo meno je dlhodobo spájané s vplyvnými ľuďmi z politického či podnikateľského prostredia. Okrem predsedu parlamentu by mal mať údajne blízko aj k podnikateľovi Ivanovi Kmotríkovi, respektíve Slovenskej národnej strane (SNS).

  V rozhovore pre denník SME však Gučík viackrát zopakoval, že je súkromná osoba a k svojim stretnutiam sa nemá prečo vyjadrovať. Naopak, vyzval novinárku spomenutého denníka, aby sa obrátila na uvádzaných ústavných činiteľov a žiadala si reakciu od nich.

  „Prečo by som mal ja ako občan tejto republiky rozprávať niekomu, s kým sa stretávam, kde alebo či som sa s niekým stretol? Ja neviem, či to bežne robíte. Neviem, z akého dôvodu sa na to pýtate. Zo slušnosti  som zavolal (späť), ale neviem, čo mám viac urobiť. Je to moje súkromie,” ohradil sa.

  Rovnako nechcel Gučík prezradiť viac o jeho vzťahu s Ivanom Kmotríkom. Mimochodom, Gučík bol v minulosti riaditeľom TA3, teda presne tej televízie, ktorej je Kmotrík majiteľom.

  Viac o Ivanovi Kmotríkovi TU a TU a TU

  To, či vôbec bol Andrej Danko spolu s Bélom Bugárom uňho doma, síce nechcel Gučík špecifikovať. Pripustil však, že „žijeme v jednom malom šerblíku, kde sa každý s každým pozná“.

  A ako ešte dodal: „Keď ste vyrastali v Bratislave, tak ľudí, ktorí tu vyrastali alebo študovali, poznáte.“    

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu