pondelok, 10 mája, 2021
12.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Kotlebova chata alebo detský tábor? Nie je pravda, čo píše bulvár, tvrdí...

Kotlebova chata alebo detský tábor? Nie je pravda, čo píše bulvár, tvrdí ĽS NS. Prichytení pri čine tárajú hlúposti, kontruje Hlina

Zdroj blízky ĽS NS informoval topky.sk, že Kotleba so svojou manželkou už dlhšie hľadali podobný domček.

„Strana dostáva peniaze od štátu na svoju činnosť. Ja si nedokážem predstaviť, ako sa dá realizovať činnosť strany v usadlosti na samote,“ vyjadril sa pre Topky predseda KDH. „Som zvedavý, ako to vysvetlia, čo tam chcú robiť, či tam bude opekať slaninku Kotleba, alebo trénovať boj zblízka polovojenské oddiely,“ povedal Hlina.

Podpredseda ĽS NS Milan Uhrík vysvetlil, že strana kúpila pozemky na prázdninové a športové pobyty detí zo sociálne slabších rodín. Kúpa nehnuteľnosti sa uskutočila v apríli a podľa všetkého sa tam zatiaľ charitatívne akcie nekonali. „Za 25-hektárový pozemok aj so starou usadlosťou zaplatila strana 140 000 eur. Nejde o nič lukratívne a za takto rozľahlý pozemok je to veľmi výhodná cena,“ dodal Uhrík.

Hlina po zverejnení informácie lamentoval na sociálnej sieti nad príspevkami v diskusii pod článkom, kde sa vyrojili Kotlebovi priaznivci. „Poviem vám teda, bude to náročné tých zaslepených ľudí presvedčiť, aby sa pozerali na svet kritickými očami,“ napísal šéf KDH s tým, že to netreba vzdávať.

Nie je pravda, čo píše bulvár, tvrdí Uhrík

„Môžem potvrdiť, že sme celý ten areál aj s tou rozpadajúcou sa usadlosťou kúpili. Kúpili sme to ako strana. Nie je pravda, čo sa píše v bulvári, že je to chata pre Mariana Kotlebu, to je absolútny nezmysel. Prešlo to predsedníctvom strany, všetci sme o tom rozhodli spoločne a plánujeme tam realizovať prázdninové pobyty pre deti zo sociálne slabších rodín,“ uviedol pre PL podpredseda ĽS NS Milan Uhrík s tým, že momentálne takéto pobyty realizujú v prenajatých priestoroch na cudzích pozemkoch a stojí to dosť peňazí.

„Aj teraz, v súčasnosti prebiehajú, bude o tom reportáž. Oveľa rentabilnejšie bude, keď to budeme robiť vo vlastných priestoroch. Samozrejme, ten areál aj tú usadlosť postupne plánujeme zrekonštruovať, aby tam bolo možné ubytovať viacero detí. Naša predstava je, že by sa to prerobilo na štýl nejakého detského tábora,“ doplnil.

Na otázku, o akom počte detí je približne reč, reagoval, že rádovo ide o stovky detí. „V zime, keď sme robili zimné prázdninové pobyty, tam bolo sto detí, teraz v lete robíme viac ako sto detí, presné číslo neviem. Plánujeme to rozbehnúť trošku vo väčšom meradle a na to už potrebujeme vlastné priestory,“ uviedol Uhrík.

Keď niekoho chytia pri čine, tára hlúposti, kontruje Hlina

Podľa predsedu KDH Alojza Hlinu je vysvetlenie ĽS NS absurdné a pritiahnuté za vlasy. „Keby ste tam čisto teoreticky ubytovali deti zo sociálne slabších rodín, ja nehovorím, že to nie je záslužný čin, ale to je činnosť politickej strany? Keď niekoho chytia pri čine, tak tára hlúposti. Tam takáto činnosť sa vôbec nedá robiť,“ kontroval.

„Dnes máte po Slovensku toľko spustnutých areálov bývalých škôl v prírode, že vám to zahltí počítač. Objektov, ktoré za socializmu slúžili ako škola v prírode alebo letné tábory, tie sú uspôsobené, to znamená postele, kanalizácia, a toto určite nie je na to uspôsobené,“ dodal s tým, že to bolo pravdepodobne kúpené ako súkromné sídlo zo štátnych peňazí a teraz sa to snažia maskovať.

Upozornil, že ak sa rozpustí ĽS NS, musí sa vyriešiť aj majetkový zostatok strany. „Keď sa bude tá strana rozpúšťať, zbaví sa majetku a neporuší zákon, keby pár dní pred rozpustením strany previedol túto usadlosť za 1000 eur. A Kotleba má svoju rodinu rád. Z tohto pohľadu on neporuší zákon, lebo to nie je štátny majetok,“ uviedol ďalej Hlina, pričom podotkol, že ak to nie je štátny majetok, netreba vypísať súťaž a cena nemusí byť určená znalcom. „Tam by som dal veľký pozor, čo sa s tým plánuje robiť, lebo tam to podľa mňa celé smeruje,“ uzavrel.

Podľa informácií zverejnených minulý rok Kotlebova strana kúpila aj lukratívny dom s pozemkom s rozlohou takmer 1 000 m² v Novom Svete pri Banskej Bystrici z peňazí od štátu za výsledky volieb do NR SR, pričom mal stáť 260 000 eur. Kotleba sa vtedy bránil, že nemalo ísť o jeho súkromné bývanie, ale o sídlo strany.

Vo februári tohto roku ĽS NS na pozemku ohlásila začatie stavebných prác. Podľa informácií zo stavebného úradu však strana iba prerába garáž na dve kancelárie, upravuje tam dvere a mení elektroinštaláciu. Rodinného domu sa stavebné práce nijako nedotkli. Viac sme o tom písali TU.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,475 Úmrtí 12,019 Uzdravení 367,892 Infikovaných 5,564 Last updated: 10. mája 2021 - 08:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -