sobota, 4 júla, 2020
14.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Začiatok cenzúry, odporné otrokárstvo. Analytik prináša veľmi, veľmi zlé správy z Nemecka...

Začiatok cenzúry, odporné otrokárstvo. Analytik prináša veľmi, veľmi zlé správy z Nemecka a Talianska…

Čo si myslíte o aktivitách Georga Sorosa vo svete?

George Soros patrí k najväčším a najmocnejším nepriateľom slobody a zdravého rozumu na tejto planéte. Tak ako Saudovia po celom svete šíria vo svojich školách zhubný vahhábizmus, podporuje Soros vo svojich školách a neziskovkách multikulturalizmus, migráciu a rozklad národných štátov a národov. Open Society Fund je ničiteľom západnej civilizácie a kultúry. Rozhodnutie Maďarov vypovedať za súčasných podmienok jeho univerzitu z Budapešti je veľmi správne.

George Soros

George Soros Zdroj: TASR

Ako hodnotíte politiku Viktora Orbána a ako vidíte budúcnosť Vyšehradskej štvorky?

Viktora Orbána pokladám dlhodobo za najlepšieho európskeho štátnika súčasnosti. Jeho prejavy sú výsostným hlasom zdravého rozumu, ktorý šialené západné liberálne elity likvidujú ako besné. Je nepochybne najnenávidenejším politikom v Bruseli a ďalších západných mestách, čo len dokladá správnosť jeho postojov. Vyšehradskú štvorku svorne nenávidia všetci eurofanatici, ale skeptickí voči jej možnostiam sú aj mnohí iní. Iste si nemôžeme možnosti spolupráce V4 idealizovať, ale to predsa platí skoro o všetkých paktoch a dohodách, ktoré sa neuzatvárali preto, že by k sebe ich účastníci zahoreli láskou, ale pre spoločné záujmy. Typickým príkladom je pakt NATO, ktorý vznikol na obranu proti komunizmu, aj keď napríklad jeho členovia, Turci a Gréci, sú znepriatelení.

Viktor Orbán

Viktor Orbán Zdroj: TASR

Tmelom V4 sa musí stať obrana strednej Európy pred agresivitou Západu, ktorý voči postkomunistickej strednej Európe vždy postupoval tvrdo mocensky na báze svojich vlastných záujmov. Na jeseň 2015 potom tou neuveriteľnou nehanebnosťou v podobe migrantských kvót Západ zaujal voči strednej Európe postoj, ktorý nemôžem pomenovať inak ako prejav nepriateľstva a nepriamej agresie. Verím, že voliči nielen v Maďarsku a Poľsku, ale aj v Česku a na Slovensku nedopustia, aby sa k moci dostali zradcovia národných záujmov, ktorí by v tejto veci podporovali islamizovaný, dekadentný a politickou korektnosťou zotročený Západ.

EÚ hrozí Česku súdnym konaním, ale imigranti sa hrnú do Európy cez Taliansko. Takmer každý deň sa objavujú v médiách správy o kriminalite imigrantov v európskych mestách. Čo navrhujete?

Trestné konanie spupných bruselských byrokratov, samozrejme, ignorovať, prípadné pokuty, samozrejme, neplatiť, imigrantov do krajiny za žiadnu cenu nepúšťať. To je zásadná politická otázka dneška a ja dúfam, že pred voľbami bude musieť každá politická strana bez vytáčok vysvetliť, ako by sa voči brutálnemu nátlaku EÚ a Nemecka vo veci migrantov zachovala, ak by mala vládnu zodpovednosť.

Taliansko je v štádiu rozkladu. Je to tragický príklad štátu, ktorého suverenita, sebavedomie (ktoré napokon nebolo nikdy veľké) a obranyschopnosť boli totálne rozvrátené Európskou úniou. Výsledky vidíme každý deň. Šesťdesiatmiliónový bohatý štát, ktorý je vybavený dvomi lietadlovými loďami, štyrmi torpédoborcami, 15 protiponorkovými fregatami, štyrmi korvetami, siedmimi ponorkami a desiatkami ďalších menších vojenských plavidiel, ďalej zhruba 200 vojenskými lietadlami a asi 50 vrtuľníkmi, nie je schopný sa vyrovnať s gumovými člnmi pašerákov migrantov a loďami najmä nemeckých neziskoviek, ktoré s pašerákmi pri importe černochov do Európy spolupracujú.

Je to neuveriteľne odporné otrokárstvo a predovšetkým tragický obraz zrúteného štátu s názvom Taliansko. Jedna stredne veľká vojenská operácia by stačila a celý ten dovoz migrantov by sa za deň-dva skončil. Neviem si predstaviť, že nejaký Talian ešte môže cítiť čokoľvek aspoň vzdialene sa podobajúce hrdosti na svoj štát pri pohľade na to nevýslovne úbohé počínanie jeho politikov a úradníkov, ktorí namiesto obrany krajiny a jej obyvateľov prosíkajú o pomoc celú Európu.

Vy sa zaoberáte Nemeckom. Mali by sme si teraz v lete všimnúť niečo, čo by nám nemalo ujsť alebo tam „len“ pokračujú nastolené trendy?

V Nemecku kráča Merkelová k ďalšiemu víťazstvu. Momentálne je druhým najobľúbenejším politikom. Nemci sú národ, ktorý znesie všetko – okrem korupcie politikov a za predpokladu, že nemecká ekonomika „šliape“. A tej sa vďaka podhodnotenému euru darí veľmi dobre, takže navzdory migrantom a sanácii južnej Európy má Nemecko prebytok a môže dokonca splatiť časť štátneho dlhu. V Hamburgu pri zasadnutí G20 predviedla radikálna ľavica doslova orgie násilia a ničenia majetku s obvyklým koloritom: stovky zranených policajtov, obrovské majetkové škody, rozhorčenie časti verejnosti, ale nakoniec všetko zapadne, pretože demonštranti sú predsa „pokroková“, aj keď trošku divokejšia ľavica, a tá si môže v Nemecku dovoliť skoro všetko.

Angela Merkelová

Angela Merkelová Zdroj: SITA

Kampaň pred spolkovými voľbami fakticky neexistuje. Víťaz – CDU – je vopred istý, pričom jeho politika je prakticky neuchopiteľná, a teda nenapadnuteľná. Politika v podobe zásadných stretov opozície vs vládnej koalície v parlamente sa už v Nemecku dávno skončila. Nedávno Spolkový snem odhlasoval takzvané Ehe für alle, teda manželstvo pre homosexuálov s adopciou detí. Čiže táto hrôza sa rozšírila do ďalšej západnej krajiny. Napriek všetkej kritike nakoniec parlament ešte do prázdnin stihol odhlasovať zákon o ochrane sociálnych sietí pred hlásaním takzvanej nenávisti a podobne (takzvaný Netzwerkdurchsetzungsgesetz).

Aký bude mať dosah tento zákon?

Je to začiatok cenzúry v Nemecku; prevádzkovatelia sociálnych sietí (napríklad Twitter) budú musieť do 24 hodín pod hrozbou drakonických pokút vymazať všetko, čo im špeciálne kontrolné agentúry označia napríklad ako nenávistný text. Takže žiadny štandardný postup, žiadne rozhodnutie súdu a tak ďalej. Tie agentúry už vznikajú a nie je prekvapením, že sú až na výnimky plné osvedčených ľavicových kádrov, ktoré budú tvrdo postupovať predovšetkým proti všetkým pravicovým webom. A Twitter bude radšej mazať viac ako menej, len aby sa vyhol pokutám. Výsledkom bude pravdepodobne výrazné obmedzenie slobody prejavu občanov kritických k politike vládnuceho politického kartelu. Vitajte v Nemecku 21. storočia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Premiér podal demisiu a už ho začne vyšetrovať súd

Bývalého francúzskeho premiéra Édouarda Philippa a ďalších dvoch ministrov budú vyšetrovať pre pochybnosti o spôsobe, akým pristupovali ku koronavírusovej pandémii. Informovala o...

O väzbe Mišenku bude viedenský súd rozhodovať pravdepodobne cez víkend

Vladimír Mišenka sa nachádza v cele policajného zaistenia viedenského justičného paláca a o jeho umiestnení do vyšetrovacej väzby bude s najväčšou pravdepodobnosťou...

ÚVZ pozmenil zoznam rizikových krajín

Ľudia, ktorí na Slovensko prídu z krajín, ktoré opatrením Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR nie sú označené ako menej rizikové, budú musieť...

Rezervácie zatiaľ nepotvrdzujú, že by Slováci chceli dovolenkovať doma, potvrdzuje Harbuľák z asociácie hotelov a reštaurácií

Pred koronakrízou pracovalo v gastronómii a hotelierstve takmer 108 000 zamestnancov – najmä v penziónoch, menších hoteloch, reštauráciách, kaviarňach či kolibách po celom Slovensku.  V marci a apríli prišlo o prácu...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 4. júla 2020 - 07:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky