Predseda bavorskej AfD spustil: Treba napádať tie zvrhlosti, ktorými Merkelová terorizuje Európu. A Sýrčanov vracať. V Aleppe ani Homse sa už nebojuje!

0
Petr Bystroň, predseda bavorskej krajinskej organizácie euroskeptickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) (Autor: Kubinska & Hofmann)

Pred pár dňami sme boli svedkami násilností v Hamburgu počas stretnutia lídrov skupiny G20. Políciu začali okamžite skúmať, či to pri zásahu proti ničiteľom v uliciach neprehnala alebo či ťažkoodenci nepôsobili veľmi provokatívne a útoky vlastne nevyprovokovali. Ako by ste to okomentovali?

V Hamburgu vyčíňali ľavicoví extrémisti. Sú to skupiny ľudí, ktorí nenávidia voľný trh, demokraciu, celé naše spoločenské zriadenie. Tí napádajú z ideologických dôvodov políciu. Sú to militantní extrémisti. Je úplne absurdné, keď niekto kritizuje políciu za to, že sa snažila týmto živlom zabrániť v ich vyčíňaní. Škody spôsobené týmito extrémistami dosahujú 12 miliónov eur, vyše 500 policajtov bolo zranených.

Nie je to tak trochu paralela Západu a jeho schopnosti brániť sa tým, ktorí ho ohrozujú?

V tom sa zrkadlí skutočnosť, že nemeckú spoločnosť ovládajú účastníci spoločenskej revolúcie v šesťdesiatych rokoch 20. storočia, ľavičiari, ktorí – hoci sú už roky súčasťou establishmentu – v sebe aj naďalej nesú ľavicovú DNA, v ktorej je zakódovaný negatívny postoj k štátu a hlavne k polícii.

Navyše ide o mediálnu manipuláciu. Keď presuniete ohnisko záujmu na zlyhanie polície, vyhnete sa automaticky diskusii o skutočných vinníkoch tých excesov a nemusíte vysvetľovať, prečo týchto extrémistov už roky podporujú nielen komunisti, ale aj SPD a Zelení. Tie väzby medzi tými stranami a ľavicovo extrémistickými skupinami sú alarmujúce.

Najväčšie bezpečnostné riziko pre svet a EÚ je Nemecko, uviedli ste v júni na konferencii v Plzni. Prečo si to myslíte?

Pretože Nemecko pod vládou Angely Merkelovej sústavne a systematicky porušuje medzinárodné dohody, ako aj nemecké zákony a celkom zámerne púšťa do Nemecka milióny migrantov, medzi ktorými je mnoho kriminálnych živlov a vysoký počet islamských teroristov. Navyše nemecká vláda ešte vyvíja tlak na susedné krajiny, aby takisto prijímali tých migrantov. Úplne absurdne sa pritom dovoláva akejsi solidarity, pričom pojem solidarita úplne prekrúca. Merkelová sa správa asociálne nielen voči vlastnému obyvateľstvu, ale aj voči európskym partnerom. V Španielsku je 50 percent mladých ľudí nezamestnaných, v Taliansku, Portugalsku a Grécku je situácia podobná. Solidárne by bolo, keby sa v rámci EÚ najprv pomohlo týmto mladým ľuďom, než sem začneme importovať migrantov z Afriky a Blízkeho východu.

Angela Merkelová

Angela Merkelová. Zdroj: TASR

Na spomínanej konferencii ste ďalej povedali: „Pri každom znásilnení, krádeži či prepadnutí o tom médiá buď vôbec neinformujú, alebo uvádzajú, že ide o ojedinelý prípad.“ A uviedli ste príklad znásilnenej a zabitej mladej ženy vo Freiburgu afganským utečencom: „Prišli tam televízne spoločnosti od USA cez Nórsko a Japonsko a vysielali to. Nemecká verejnoprávna televízia ARD slobodne rozhodla, že je to záležitosť lokálneho charakteru, o ktorej netreba informovať.“ Deje sa toto zatajovanie či bagatelizovanie týchto nepríjemných správ pod vplyvom politického tlaku či v dôsledku takzvanej politickej korektnosti redaktorov?

Dozorné rady verejnoprávnych televízií sú obsadené politikmi všetkých etablovaných strán. Najväčšie zastúpenie v nich majú, samozrejme, vládne CDU/CSU a SPD. K tomu už predsa netreba nič dodávať. No a súkromné médiá? Len ministerstvo sociálnych vecí má rozpočet viac ako 100 miliónov eur na kampaň, potom sú tam ďalšie ministerstvá a podniky ako Deutsche Bahn a Deutsche Post úplne závislé od štátu alebo koncerny s veľmi úzkymi väzbami na štát ako banky a automobilky. Tie disponujú stovkami miliónov eur na inzerciu. Tými peniazmi držia tie médiá v šachu. Ten tlak je obrovský.

Do Nemecka prišlo podľa vášho vyjadrenia v roku 2015 jeden a pol milióna migrantov z úplne iného kultúrneho prostredia. Od marca budúceho roka môže prísť výhľadovo do krajiny ďalších 300-tisíc ľudí na základe zákona o zlučovaní rodín. Nemecko je bohaté, ale nie bezodné. Čo ešte môže zvládnuť? Má stanovený nejaký strop, po ktorom príde stop?

To je nesprávna debata. Treba hovoriť o niečom úplne inom. V roku 2015 nám všetkým tvrdili, že musíme pomáhať hlavne utečencom zo Sýrie, pretože je u nich občianska vojna. Fajn. Tak sme im pomohli. Ale vojna sa tam už skončila. Z Turecka sa v minulých týždňoch vrátilo do Sýrie viac ako 400 000 utečencov. Je načase dať vedieť aj tým Sýrčanom v Nemecku, že v Aleppe ani Homse sa už nebojuje a že sa môžu pokojne vrátiť do svojej vlasti. A my v Európe sa budeme môcť začať zaoberať otázkou, ako pomôcť mladým Španielom, Portugalcom a Talianom, aby mali prácu a nejakú perspektívu v tomto európskom spoločenstve, v ktorom žijeme.

V Plzni ste okrem iného uviedli, že brexit aj zvolenie Trumpa boli skôr anomálie. Ste v otázke budúceho politického vývoja skeptik?

Nie som skeptik, len neprepadám eufórii. Vec vidím kriticky z toho dôvodu, že vidím, aký mocný a finančne potentný je ten systém. Pozrite, akým spôsobom vydupal zo zeme len za pár mesiacov „hnutie“, ktoré vynieslo sivého úradníčka Macrona na post francúzskeho prezidenta – a ešte mu urobili imidž mladého dynamického sunny boya. A to, prosím, vôbec nezachádzam do takých detailov, že ho financujú medzinárodné finančné kruhy, aj keď to jeho „hnutie“ je oficiálne ľavicové…

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron. Zdroj: TASR

Ten systém sa nevzdáva a bojuje úporne ďalej všetkými prostriedkami. Vidíme to na Trumpovi, ktorý je v USA veľmi populárny, republikáni aj vďaka nemu vyhrali tento rok vo voľbách v Georgii a Južnej Karolíne, ale v médiách sa o ňom stále hovorí negatívne.

Donald J. Trump

Donald J. Trump. Zdroj: TASR

Optimisticky ma ladí skutočnosť, že aj napriek tomuto obrovskému tlaku sa práve v USA establishmentu nepodarilo presadiť Clintonovú na post prezidenta USA a vo Veľkej Británii prešiel brexit. Na tom vidíme, že odpor voči tomu tlaku je celosvetovo takisto obrovský – každý tlak vyvoláva protitlak.

Dôležité je mať vlastnú agendu, robiť aktívnu politiku a predkladať témy. Treba aktívne napádať tie zvrhlosti, ktorými Merkelová terorizuje Európu, treba držať pokope s inými štátmi. Nechať si nadeliť migrantov od Nemcov nechce nikto, nielen Česi, Slováci, Poliaci, Maďari a Rakúšania. Tak prečo nikto nediskutuje o tom, že ich už netreba púšťať do Talianska? Chrániť vonkajšie hranice EÚ? Začať vracať všetkých Sýrčanov do Sýrie?

Dá sa ísť aj po menších krôčikoch: Skvelý ťah krajín V4 by bol, keby ustanovili pracovnú skupinu na úrovni ministerstiev zahraničia, ktorá by sa od Britov nechávala priebežne informovať o priebehu rokovaní s EÚ o brexite. To by bol jasný signál, že celá EÚ nie je bezalternatívna.

- Reklama -