utorok, 28 septembra, 2021
21.3 C
Bratislava
ÚvodArénaEuroposlanci sa stavajú na zadné. Navrhujú zmrazenie prístupových rokovaní s Tureckom

Europoslanci sa stavajú na zadné. Navrhujú zmrazenie prístupových rokovaní s Tureckom

O návrhu na pozastavenie prístupových rokovaní sa bude na pôde EP hlasovať už dnes. Očakáva sa pritom, že poslanci ho poľahky odobria, nakoľko má podporu najväčších politických strán. 

Samotný EP má však v tejto otázke len veľmi obmedzený vplyv, uviedla agentúra Reuters. Dodala, že ako Európska komisia, tak aj vlády členských krajín EÚ výzvy na oficiálne zmrazenie rokovaní doposiaľ ignorovali. 

“Nevyzývame na zastavenie všetkého dialógu a spolupráce, hovoriť však v tejto chvíli o integrácii nie je realistické,” povedala novinárom spravodajkyňa EP pre Turecko, holandská europoslankyňa Kati Piriová, ktorá je autorkou predmetného návrhu.

Lídri krajín EÚ dlhodobo kritizujú tureckého prezidenta za jeho tvrdé správanie voči politickým oponentom. Zároveň sa však snažia o to, aby nepodlomili migračnú dohodu, ktorú EÚ dosiahla vlani s Tureckom a vďaka ktorej zabránila masovému príchodu nelegálnych migrantov do Grécka a odtiaľ aj ďalej do Európy. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 409,621 +1,012 Dnes Úmrtí 12,606 +10 Dnes Uzdravení 386,622 Infikovaných 10,393 Last updated: 28. septembra 2021 - 17:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -