pondelok, 1 marca, 2021
10.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Eurokomisár Navracsics obhajoval integrovanie moslimov, Maďarsko by podľa neho malo rešpektovať rozhodnutie...

Eurokomisár Navracsics obhajoval integrovanie moslimov, Maďarsko by podľa neho malo rešpektovať rozhodnutie o kvótach

Komisár zároveň vyjadril presvedčenie, že Maďarsko nie je jednofarebné a že by malo rešpektovať rozhodnutie EÚ o utečeneckých kvótach. Súčasná vláda maďarského premiéra Viktora Orbána je v otázke kvót opačného názoru.

Navracsics, ktorý bol vicepremiérom a neskôr ministrom zahraničných vecí v Orbánových vládach, podľa spravodajského servera hvg.hu podotkol, že v záležitosti relokácie prisťahovalcov existuje platné rozhodnutie, ktoré je potrebné vykonať. Zdôraznil, že by tak Maďarsko malo urobiť už aj preto, lebo v tejto kauze nepožiadalo o odklad rozhodnutia až do vynesenia príslušného súdneho verdiktu.

Hvg.hu pripomína, že Orbán v utorok vyhlásil, že aj keď Maďarsko prehrá súdny spor o kvótach, do krajiny nepríde ani jeden utečenec.

Eurokomisár obhajoval pre Heti Válasz aj integrovanie moslimov, čo je podľa hvg.hu pre viacerých politikov vládnej strany Fidesz „neriešiteľnou otázkou“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,925 +842 Dnes Úmrtí 7,270 +81 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 46,355 Last updated: 1. marca 2021 - 17:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky