Saskári a Havran vo vojne: Máte lepších voličov ako nacisti. Ste takými Blahami. Otesávaj svoj hrubý kameň, bratm. Publicista zažartoval o Nicholsonovej vzdelaní a spustila sa lavína

  0
  Lucia Ďuriš Nicholsonová a Michal Havran (Autor: TASR, Facebook)

  Poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita Lucia Nicholsonová pred pár dňami reagovala na recenziu knihy Michala Havrana s názvom Analfabet.

  Mika Rosová na svojom blogu s titulkom Môj boj s Havranom na Denníku N okrem iného píše aj názor komentátora, ktorý Havranovu knihu vôbec nepochopil, pričom ona je na tom veľmi podobne. „Začnem úplne otvorene. Knihu Analfabet od Michala Havrana som nepochopil. Snažil som sa, premýšľal som nad ňou, ale nakoniec som aj tak nepochopil. Vôbec nechápem, čo vlastne mala byť hlavná a ani vedľajšia myšlienka. Stále mi unikalo, kam autor smeruje, ak vôbec niekam smeroval,“ cituje Rosová.

  Pod blogom vyjadrila svoj komentár aj Nicholsonová, ktorá napísala: „Je veľa nudných recenzií o nudných dielach. Táto je šťavnatá a odvážna. Recenzia, nie dielo.“

  Ako môže kázať ostatným ako myslieť, žiť a čítať?

  Havran však napísal poslankyni NR SR správu v tom zmysle, či má ukončenú maturitu, čo sa Nicholsonovej dotklo. Saskárka priznala, že prednedávnom Havrana silno uznávala a bila sa za jeho názory. Teraz však prišla o ilúziu, že vzdelanie a rozhľadenosť sa snúbi s veľkosťou ducha.

  „HM: Vy máte ukončenú maturitu, však? Teda možno, neviem, či máte. LN: Celkom určite mám, pán Havran. Reagujete na čo presne teraz?“ cituje komunikáciu Nicholsonová na svojom statuse na sociálnej sieti.

  Poslankyňa tvrdí, že Havranovu knihu Analfabet nebola schopná dočítať, pričom po tom, ako si prečítala spomínanú recenziu, si uvedomila, že nie je sama, kto z tejto knihy ostal rozčarovaný a sklamaný.

  „A spakruky som to schytala – ako niekto, kto má len maturitu, si predsa kritiku nemôžem dovoliť. Ak som knihu nepochopila, evidentne je chyba vo mne, v mojom nedostatočnom vzdelaní. Asi má pán Havran pravdu, veď čo už len ja o tom môžem vedieť, že? Len mi stále nejde do hlavy, ako niekto, kto hlása toleranciu, slobodu, niekto, komu sa dostalo toľko vzdelania, môže kázať ostatným ako myslieť, ako žiť, ako čítať.…,“ uzavrela poslankyňa za SaS.

  Pripomenul som len vzdelanie jednej političky, háji sa Havran

  Publicistovi Havranovi sa to zjavne nepáčilo a napísal status s fotkou s vulgarizmom „trápnučký k*kot“. „Z diskusie poslankyne s maturitou Nicholsonovou. SaS ma lepších voličov ako nacisti,“ napísal Havran a dodal: „Všetci sa tu nadchýnajú vtipmi o ľuďoch, čo vyštudovali Vysokú školu života, ale keď pripomenieme vzdelanie jednej političky, tak je to urážanie.“

  Havran vs Poliačik

  Nicholsonovej sa zastal pod Havranovým statusom aj jej kolega zo SaS Martin Poliačik, ktorý napísal, že pozná veľa ľudí s titulmi, ktorí nesiahajú poslankyni ani po členky. „Poznám tony ľudí s titulom pred menom aj za ním, ktorí Lucii nesiahajú po členky, Mišo. A tiež množstvo podobne úbohých komentárov na adresu ktoréhokoľvek stredobodu tvojho aktuálneho hejtu, ktoré sú rovnaké skvosty ako toto,“ pustil sa do Havrana Poliačik.

  „Martin, vieš čo, už sa mi nechce na alibistov reagovať. Ste takými Blahami,“ reagoval Havran, na čo mu Poliačik odpísal: „Otesávaj svoj hrubý kameň, bratm… Roboty a Roboty.“

  „Nicholsonovej vzdelanie je holý fakt, nie prvýkrát predviedla v diskusiách pod svojimi komentármi nízku schopnosť úsudku,“ pokračoval na inom mieste Michal Havran.

  PL oslovili aj poslancov Luciu Nicholsonovú a Martina Poliačika, ktorí sa však už viac k tejto téme nechceli vyjadrovať.  

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu