streda, 1 decembra, 2021
5.5 C
Bratislava
ÚvodArénaTrump zase klame! Analytik spustil kanonádu a povedal, k čomu môže v...

Trump zase klame! Analytik spustil kanonádu a povedal, k čomu môže v USA dôjsť

Do vlády Donalda Trumpa sa dnes podľa Klvaňu nikto nehrnie. Rozumne uvažujúci ľudia sú si totiž údajne vedomí určitej nevyspytateľnosti amerického prezidenta. Alarmujúci je podľa analytika už len fakt, že Trumpov poradca a zať Jared Kushner údajne žiadal Rusov o rozhovory na ambasáde v priestoroch, ktoré sú bezpečne chránené proti odpočúvaniu. Z pohľadu Američanov to pôsobí podozrivo.

Donald J. Trump, 45. prezident USA

Donald J. Trump, 45. prezident USA Zdroj: TASR

Ďalšou ranou pre dôveryhodnosť Donalda Trumpa je správanie bývalého riaditeľa FBI Jamesa Comeyho. „Prezident Trump tu zjavne klame. Prikláňam sa na stranu Comeyho. On je akýsi muž zákona. V minulosti mohol urobiť nejaké chyby politického rázu, ale o jeho vierohodnosti nikto nikdy nepochyboval,“ vyhlásil Klvaňa pred kamerami.

„Samozrejme, že prezident klame, o tom niet pochýb. Samozrejme, že republikáni sa snažia Trumpove výroky relativizovať, ale nestranní pozorovatelia nepochybujú, že Trump zase klame,“ pokračoval Klvaňa.

Comey urobil podľa Klvaňu dobrý politický ťah, keď vyhlásenie, ktoré prečítal aj v Senáte, poslal o deň skôr do médií, čím si udržal pozornosť novinárov, a správa, že Trump navrhol do funkcie nového riaditeľa FBI, trochu zapadla.

Bývalý riaditeľ FBI James Comey po príchode na vypočutie pred senátnym výborom na kontrolu tajných služieb vo Washingtone

Bývalý riaditeľ FBI James Comey pred senátnym výborom na kontrolu tajných služieb vo Washingtone Zdroj: TASR

Otázne je, čo bude ďalej. Môže vraj dôjsť k pokusu o zbavenie Trumpa úradu prezidenta – tzv. impeachmentu –, a to práve v súvislosti s tým, že mal údajne Comeyho vyzývať, aby ukončil vyšetrovanie v kauze jeho bývalého poradcu pre národnú bezpečnosť Michaela Flynna.

Reláciu si môžete pozrieť TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 17:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img