piatok, 23 apríla, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Trump s Tuskom sa zhodli na jednej veci, no kameňom úrazu bolo...

Trump s Tuskom sa zhodli na jednej veci, no kameňom úrazu bolo Rusko

“Mám pocit, že sme sa zhodli vo viacerých oblastiach, predovšetkým na boji proti terorizmu,” vyhlásil Tusk po stretnutí vo videoprenose. Oficiálne informovanie o záveroch schôdzky pritom v stredu diplomatické zdroje z Tuskovho blízkeho okolia vylúčili.

Vrcholný predstaviteľ EÚ tiež uviedol, že s Tuskom našiel zhodu, pokiaľ ide o vzťahy s Ukrajinou, ktorá sa stala terčom ruskej agresie. O to prekvapujúcejšie znie, že vo vzťahoch s Ruskom spoločnú reč nenašli.

“Niektoré témy ako zmena klímy a obchod zostali otvorené a nie som si dnes na 100 percent istý, že môžeme povedať, že máme spoločný postoj, názor na Rusko, hoci sa zdá, že konflikt na Ukrajine vnímame rovnako,” uviedol Tusk.

Na dnešnom dopoludňajšom stretnutí s Trumpom sa zúčastnil aj predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Po prvých 15 minútach sa k štvorici pridali predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani a vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová.

Ďalším bodom Trumpovho programu je obed s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a následne summit NATO.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 12:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -