nedeľa, 7 marca, 2021
6.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Trump povedal závažné slová o budúcom šéfovi FBI

Trump povedal závažné slová o budúcom šéfovi FBI

Republikánsky prezident novinárom oznámil, že rozhodnutie o tom, kto nahradí Jamesa Comeyho na čele FBI, by mohlo padnúť ešte pred Trumpovým piatkovým odchodom na prvú zahraničnú cestu do Saudskej Arábie, Izraelu a Talianska.

“I to je možné,” povedal Trump na palube prezidentského špeciálu Air Force One, ktoré smerovalo do mesta Lynchburg v štáte Virginia. Na miestnej Liberty University americký prezident predniesol úvodný príhovor pri príležitosti odovzdávania diplomov absolventom tejto univerzity.

“Myslím, že proces prebehne rýchlo,” povedal Trump v súvislosti s výberom nového šéfa FBI a dodal, že kandidáti, ktorí pripadajú do úvahy, sú už všeobecne známi. “V podstate boli preverovaní už počas svojho života,” vyhlásil s tým, že všetci kandidáti sú všeobecne rešpektovaní a talentovaní ľudia a “to je to, čo pre FBI chceme”.

Post šéfa FBI sa uvoľnil v utorok, keď americký prezident nečakane odvolal z funkcie doterajšieho riaditeľa Jamesa Comeyho. Toho vymenoval do úradu v roku 2013 na desaťročné funkčné obdobie vtedajší demokratický prezident Barack Obama. 

Comeyho odvolanie prišlo práve v čase, keď FBI vyšetruje, či sa Trumpov štáb z predvolebnej prezidentskej kampane podieľal na zasahovaní Ruska do amerických volieb.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,390 +1,286 Dnes Úmrtí 7,836 +97 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,254 Last updated: 7. marca 2021 - 19:41 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky