Prostoreký prezident poslal ďalší odkaz. Tentoraz do OSN

  0
  Rodrigo Duterte (Autor: TASR)

  Filipínsky prezident Rodrigo Duterte sa pred necelým rokom ujal úradu hlavy štátu a sľúbil Filipíncom, že krajinu očistí od dílerov drog. Následne takmer rozpútal občiansku vojnu proti dílerom a hájil zabíjanie dílerov na uliciach, bez súdu.

  Keď ho niekdajší prezident USA Barack Obama kritizoval, Duterte ho nazval „naničhodníkom“. Rovnakého označenia sa, bohužiaľ, dočkal aj pápež František, ktorý Duterteho kritizoval. Tým však filipínsky prezident ani zďaleka neskončil. Stihol poslať „do čerta“ aj celú EÚ.

  A teraz sa ozýva znova. Rada OSN pre ľudské práva sa vyjadrila k situácii na Filipínach, aby preverila tamojšiu situáciu a podľa agentúry Reuters sa od Filipíncov dozvedela, že v krajine sa nič zaujímavé nedeje. Prezident Duterte má rovnaký názor.

  „Nemáme tu žiadnu novú vlnu zabíjania vyvolanú vojnou proti drogám a správy o opaku predstavujú ,alternatívne fakty‘,“ vyhlásil prezident. Nielen z čínskej strany sa Duterte dočkal uznania. Filipínske úrady dostali za mreže takmer 65-tisíc osôb spojených s drogami. Dostali za mreže, nie zabili.

  Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

  - Reklama -