nedeľa, 20 júna, 2021
19.3 C
Bratislava
Úvod Aréna U Kisku sa učili „sebavedomo“ telefonovať

U Kisku sa učili „sebavedomo“ telefonovať

Z Centrálneho registra zmlúv vyplýva, že Kancelária prezidenta Slovenskej republiky podpísala začiatkom apríla 2017 so spoločnosťou Dekra kvalifikácie a poradenstvo, s. r. o., Zmluvu o poskytovaní poradenských a konzultačných služieb v oblasti rozvoja zamestnancov.

Celková suma za takéto poskytnutie poradenstva sa vyšplhala na 5 760 eur.

V samotnej preambule zmluvy sa píše: „Účelom tejto zmluvy je poskytnutie poradenstva a konzultačnej činnosti v oblasti rozvoja zamestnancov s cieľom získania nezávislej konštruktívnej a objektívnej spätnej väzby na kompetencie zamestnancov objednávateľa podľa vopred zadaných kritérií a na základe získaných informácií a poskytnutie výstupov zameraných na ďalší rozvoj zamestnancov a poradenstvo v oblasti plánovania rozvojových aktivít a vzdelávania.“

Poradenská činnosť v oblasti rozvoja zamestnancov má byť zameraná okrem iného aj na komunikačné zručnosti či schopnosť pracovať pod tlakom. Celá zmluva je uzavretá na dobu určitú, konkrétne na dva mesiace.

„My sme boli z Kancelárie prezidenta oslovení mailom, aby sme dali ponuku. Kancelária určila zoznam štátnych zamestnancov a tých, ktorí sú vo výkone vo verejnom záujme. Malo by ísť o 80 ľudí v rámci organizačnej štruktúry, od kancelára cez jednotlivé riadiace úrovne,“ povedal pre PL konateľ spoločnosti Dekra kvalifikácia a poradenstvo Radoslav Sekerka, nevedel však povedať, či kancelária oslovila aj nejaké iné spoločnosti s danou žiadosťou.

Riaditeľ komunikačného oddelenia kancelárie prezidenta Roman Krpelan. Zdroj: Facebook / Roman Krpelan

Asertívna telefonická komunikácia

Z faktúr Kancelárie prezidenta zverejnených podľa zákona 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám vyplýva, že kancelária si objednala už v marci tohto roka od rovnakej spoločnosti aj zaujímavé školenie za 600 eur. Toto školenie má názov Asertívna telefonická komunikácia II, ktorú absolvovali samotní zamestnanci kancelárie.

„Bol určený odbor kancelárie, ktorý je v styku s ľuďmi oslovujúcich prezidenta republiky so svojimi problémami, sťažnosťami a atď. Kancelária prezidenta určila zoznam ľudí, ktorí absolvovali toto školenie,“ dodal Sekerka.

Na Kanceláriu prezidenta sme sa preto obrátili s otázkami, z akého dôvodu danú spoločnosť oslovili, čoho sa konkrétne školenie týkalo a kto sa ho zúčastnil. Na náš mail však kancelária od 12. 4. dodnes neodpovedala.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 06:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -