utorok, 19 októbra, 2021
3.7 C
Bratislava
ÚvodArénaOdbory sa s vedením Volkswagenu nedohodli na platoch. Toto je ich ďalší...

Odbory sa s vedením Volkswagenu nedohodli na platoch. Toto je ich ďalší krok

Odbory považujú svoj návrh na zvýšenie platov zamestnancov za adekvátny vzhľadom na hospodársky rast podniku aj situáciu na pracovnom trhu.

“V čase, keď závod VW SK vykazuje historicky rekordné ekonomické výsledky, rozširuje výrobu, zavádza nové modely, je absolútne oprávnené, aby tí ľudia, na ktorých výkone stojí úspech závodu v nemalej miere, boli adekvátne ohodnotení. Ekonomika podniku citeľné zvýšenie platov jednoznačne umožňuje,” uviedol predseda MOV Zoroslav Smolinský.

Zlepšovanie pracovných a platových podmienok zamestnancov vnímajú odborári ako nevyhnutné aj v súvislosti so stúpajúcim dopytom po kvalitnej pracovnej sile.

Vedenie podniku však podľa Smolinského ich požiadavky odmieta a kolektívne vyjednávanie nedospelo k vzájomnej dohode. Moderné odbory preto požiadajú Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR o sprostredkovateľa. Pripomenul, že pre odbory vo VW SK to nebude prvá podobná skúsenosť.

Okrem návrhu na zvýšenie tarifných tried o 16 % chcú odborári zjednotiť dovolenkový príspevok s vianočným. Navrhujú tiež zvýšenie rozpočtu osobného hodnotenia, zvýšenie mzdového zvýhodnenia za prácu v zmenách, zvýšenie základnej výmery dovolenky či predĺženie platenej prestávky.
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 08:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img