sobota, 31 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaSlovensko ako Burundi? Beblavý sa obul do prezidenta Finančnej správy

Slovensko ako Burundi? Beblavý sa obul do prezidenta Finančnej správy

Podávať daňové priznanie „drive in“ alebo aj za jazdy? Možno to nebude len hudba ďalekej budúcnosti alebo scenár najnovšieho sci-fi filmu z Hollywoodu. Prezident Finančnej správy František Imrecze informoval na sociálnej sieti, že práve odovzdávanie daňového priznania za jazdy skúšajú.

„Chceme vám vyjsť v ústrety, aby ste nemuseli pri podávaní daňových priznaní riešiť parkovanie. Zistili sme, že pre väčšinu z vás je to často najväčšou záťažou,“ objasňuje Imrecze. Pre občanov preto chcú pripraviť, že budú môcť podávať priznanie bez toho, aby vystúpili z auta.

Zdroj: Facebook / František Imrecze – Prezident Finančnej správy

Pohotovo reagoval aj nezaradený poslanec Miroslav Beblavý, ktorý podľa vlastných slov oceňuje túto snahu… „Ale pri viac ako 100 miliónoch eur len na nový informačný systém Finančnej správy by som očakával riešenia, ktoré viac pripomínajú Britániu a menej Burundi,“ uzavrel.

Zdroj: Facebook / Miroslav Beblavý

Ako sa pre Aktuality.sk vyjadrila hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková “pôjde o jedno jediné auto na Ševčenkovej ulici pred Daňovým úradom. Uvidíme, či sa tejto možnosti ľudia chytia alebo nie“.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 31. júla 2021 - 10:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -