utorok, 9 marca, 2021
-0.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Šikana pod Nesrovnalom? Na bratislavskom magistráte robia premyslené čistky, hovorí jeho predchodca

Šikana pod Nesrovnalom? Na bratislavskom magistráte robia premyslené čistky, hovorí jeho predchodca

Bývalá mestská dopravná inžinierka Táňa Kratochvílová bola prvá, ktorá otvorene skritizovala pracovné podmienky na magistráte, informuje denník Plus jeden deň. Podľa jej slov nadriadený nadáva, zamestnancov ponižuje, vykrikuje po nich a vyhráža sa prepúšťaním. Systematicky na zamestnancov útočí, zasadá si nich a snaží sa ich vytlačiť z úradu.

Kratochvílová nie je zďaleka jediná, ktorá sa na pracovné prostredie na magistráte sťažovala. Bývalá referentka Zuzana Aufrichtová sa podieľala na príprave parkovacej politiky mesta. Po tom, ako upozornila na nedostatky v pripravovanom novom systéme, ktorých dôsledkom by mesto mohlo prísť o milióny eur, začala sa podľa jej slov šikana. Začali jej meniť hodiny v dochádzke, kričať na ňu, ohovárať ju a dokonca kontrolovať, s kým chodí na obedy.

Obidve bývalé pracovníčky magistrátu patria k 95 zamestnancom, ktorí v posledných dvoch rokoch z úradu odišli alebo boli nútení odísť. Magistrát hlavného mesta má niečo menej ako 600 zamestnancov. Necelá stovka odídených tak predstavuje pomerne veľkú časť. Podľa Kratochvílovej mesto prepúšťa odborníkov a často ich nenahrádza novými, čo považuje za neprofesionálny prístup. Zároveň si myslí, že má ísť o odstraňovanie nepohodlných zamestnancov a upevňovanie moci. Súhlasí s ňou aj bývalý primátor Milan Ftáčnik, podľa ktorého ide o zámerné čistky na radnici.

Súčasné vedenie radnice takéto obvinenia dôrazne odmieta. Vo vyjadrení uvádza, že žiadne sťažnosti na šikanu neeviduje a pracovno-právne vzťahy rieši v zmysle Zákonníka práce. Uvoľnené pozície magistrát priebežne obsadzuje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,786 +396 Dnes Úmrtí 7,921 +85 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,565 Last updated: 9. marca 2021 - 01:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky